Arama noktasından çıplak geçen gençlere gözaltı başladı

Arama noktasından çıplak geçen gençlere gözaltı başladı

İzmir'deki 1 Mayıs kutlamalarında polisin arama noktasında giysilerini çıkartıp geçen Anarşistlere yönelik gözaltılar başladı.

Polisin, soyunan üç erkek ve iki kadın Anarşistten F.K.'yı gözaltına aldığı öğrenildi. Protestoculara Ahlak Büro Amirliği'nde 'teşhircilik' suçundan işlem yapılacağı açıklandı.

İzmir'deki 1 Mayıs kutlamalarına katılan bir grup Anarşist gencin, polislerin kendilerini aramak istemesi üzerine giysilerini çıkartıp arama noktasından geçmelerinin ardından haklarında 'teşhircilik'ten işlem yapılmak üzere görüntüleri incelemeye alınmıştı.

"Teşhircilik" suçlamasında bulunulan Anarşist gençlere başlatılacak soruşturma kapsamında polis, yaşanan olaya dair çekilen görüntüleri incelemeye aldı.

Görüntülerdeki incelemeye göre, üç kadın göstericiden ikisi sutyenlerini de tamamen çıkartıp üstsüz kaldı. Bir kadın gösterici sutyeniyle protestosunu gerçekleştirdi. Erkeklerden ise 3'ü iç çamaşırlarıyla, 13'ü de belden yukarıdaki tişörtlerini çıkartıp geçtiği saptandı. Polisin üstsüz kalan iki kadın ve iç çamaşırıyla geçen üç erkek hakkında yasal işlemleri yaptıkları belirlendi.

Polis, göstericilerden 2 kadın ile 3 erkeği gözaltına almak için çalışma başlattı. Kimliği belirlenen protestoculardan ilk olarak erkek olan F.K., gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği'ne götürülen F.K.'ya 'teşhircilik' suçundan işlem yapılacağı açıklandı. F.K.'nın ifadesinin alınmasından sonra ise savcının talimatıyla serbest bırakılacağı, evraklarının ikmalen adliyeye gönderileceği öğrenildi. Bu arada 2'si kadın 4 protestocunun da, aynı şekilde gözaltına alınacakları ifade edildi. (DHA)

www.evrensel.net