23 Nisan 2016 08:21

Akan kan dursun, çocuklar sokaklarda koşup oynayabilsinler

Arda Tekstil işçileri, EMEP'in bölge halkıyla dayanışma için başlattığı kampanyayı işyerlerinde duyurduklarını belirterek barış çağrısı yaptı.

Akan kan dursun,  çocuklar sokaklarda koşup oynayabilsinler

Paylaş

Arda Tekstil işçileri
İstanbul

Doğuda yaşanan savaşı, orada yaşayan ve ölüme, açlığa, sürgüne terkedilen halkı arkadaşlarımıza anlattık. Savaşın buraya, biz çalışanlara ve emekçilere hak gaspları, ekmeğe, suya, elektriğe zam olarak yansıdığını da arkadaşlarımızla konuşarak Emek Partisi’nin orada yaşayan halkla dayanışma için başlattığı yardım kampanyasını duyurduk.
Bölgede (Cizre, Silvan, Lice, Silopi, Varto...) birilerinin saltanatı için sivil halkın, kadın, çocuk, yaşlı demeden katledilmesini söylediğimizde, kendilerinin bunları görmediklerini, duymadıklarını söyleyip bunun bir vahşet olduğunu söylediler. Bolulu, Amasyalı, Rizeli işçiler kampanyaya kendilerinin de katkıda bulunacaklarını söyleyip, çoğunluğunu çocuk giysilerinden oluşan 5 koli giysi yardımında bulundular.
Bölgedeki katliamları bizim de bir yanımız yaşıyor. Her kesimden insana işyerlerimizde, okulumuzda, her yerde daha çok anlatmalıyız.
Seçimlerden sonra bölge halkının katledilmesi ve yerinden yurdundan sürgün edilmesi olarak sürdürülen savaş politikalarının, batıda biz işçi ve emekçilere hak gaspları ve zamlar olarak yansıdığını...
Biz işte bunları çoğu AKP’ye oy vermiş çalışanlarla paylaştık. Savaşın her türlüsüne karşı olduklarını söyleyip, dayanışma kampanyasına da katkıda bulundular. İşçi ve emekçiler doğudaki savaşa hayır demedikçe, barış için Kürt halkının yanında olmadıkça savaşlar ve sömürüler devam edecektir. Yaşasın işçilerin birliği, yaşasın iş ekmek barış...

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Sustukça daha çok ezileceğiz

SONRAKİ HABER

AYM, 5 siyasi parti hakkında suç duyurusunda

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa