Qamişlo’da çatışmalar duruldu

Qamişlo’da çatışmalar duruldu

Suriye ordusu ve YPG’nin denetimindeki Qamişlo’da taraflar arasında çatışma yaşandı. gece yarısına kadar süren çatışmalar, yerini sessizliğe bıraktı.

Suriye ordusu ve YPG’nin denetimindeki Qamişlo’da taraflar arasında çatışma yaşandı. Rojava’nın Qamişlo kentinde dün 11:00 sıralarında Suriye Ordusuna bağlı güçler ile YPG arasında gece yarısı saat 02.00’ye kadar süren çatışmalar, yerini sessizliğe bıraktı.

DİHA, Çatışmaların nedeninin “19 Nisan’da orduya bağlı Dîfa Wetenî paramiliter güçlerinin 2 YPG savaşçısını tutuklayarak Şam’a götürmesi ve çarşı civarında 2 trafik üyesini tutuklayarak, Sebeh Behrat kavşağında 2 Qamışlo Asayiş üyesi ve 1’i çocuk 3 sivili öldürülmesi” olduğunu belirtti. 

Çatışmaların yaşandığı tüm bölgelerde, YPG sivilleri bölgelere taşıdı. Gün boyu yaşanan çatışmalarda 4 YPG üyesi yaşamını yitirdi.

Sabah saatlerinden itibaren Arap Rûspîler, Asayiş yetkilileri ile görüştü ve güvenlik şeridindeki yaralılar için bölgeye ambulansın ulaştırılması istedi. Bu talep asayiş yetkilileri tarafından olumlu karşılandı ve yaralılar için ambulans bölgeye gönderildi. 

Asayiş yetkilileri, kimseye saldırmadıklarını ve saldırılara karşı meşru savunma yaptıklarını belirtirken, yetkililerin Qamişlo'da ikinci gününe giren gerginlik hakkında kamuoyunu bilgilendirmesi bekleniyor. (DIŞ HABERLER)

Son Düzenlenme Tarihi: 21 Nisan 2016 17:28
www.evrensel.net