20 Nisan 2016 17:36

‘Emniyet müdür yardımcısı lise öğrencisini darbetti’ iddiası

Torbalı Emniyet Müdür Yardımcısının aracının ön kısmına çarpan 16 yaşındaki H.A.'ya sokakta ve karakolda işkence ettiği iddia edildi.

Paylaş

İzmir’in Torbalı İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Erdal Minnet’in, dengesini kaybederek aracının ön kısmına çarpan 16 yaşındaki H.A. isimli lise öğrencisini sokak ortasında ve karakolda darbettiği iddia edildi.

Torbalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi olan  H.A, üç arkadaşı ile birlikte İlçe Emniyet Müdürlüğünün önünde yürüdükleri esnada, dengesini kaybederek İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Erdal Minnet’in aracının ön bölümüne çarptı. Bu sırada araçtan inen Minnet’in H.A’yı hem sokak ortasında hem de karakol içerisinde darbettiği ileri sürüldü.

Darbedilen çocuğun dudağı patladı ve bir dişi de kırıldı.H.A. olayın ardından ailesi ve arkadaşlarıyla hastaneye giderek darp raporu aldı. Yaşadıklarını gazetecilere anlatan H.A, “Öğle arasında okuldan çıkmış karnımızı doyurmaya gidiyorduk. İlçe Emniyet Müdürlüğünün önünden geçerken bir emniyetin bahçesinden çıkmaya çalışan bir polis aracı bize yol verdi sandık ve yürümeye başladık.Tam o sıra sürücü gaza basınca panik yaptık ve dengemizi kaybettik. Ben kafamı çarpmamak için ellerimle aracın kaputuna tutundum. O sırada tekme attı. Polis bir şey dememe fırsat kalmadan bana yumruk attı. Ben de biz bir şey yapmadık niye vuruyorsun diye tepki gösterdim. Yakama yapıştı ve beni karakola götürdü. Dişimi kırana kadar yumrukladı. Sonra da iki polisin şehit olduğunu söyleyerek, moralim bozuk kusura bakma öfkemi senden çıkardım, hakkını helal et deyip beni serbest bıraktı” dedi. H.A, ailesiyle savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu. (İzmir/DİHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Okul tacizi gizlemek istedi, öğrenci kendini 3. kattan attı

SONRAKİ HABER

CHP’li İlgezdi: Böyle giderse DT’de oyun sahnelenmeyecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...