16 Nisan 2016 00:39

Prof. Dr. Kaçmazoğlu, İnönü Üniversitesi rektör adaylığını açıkladı

Prof. Dr. Kaçmazoğlu, İnönü Üniversitesi rektör adaylığını açıkladı

Paylaş

İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hacı Bayram Kaçmazoğlu, Haziran ayında yapılacak olan rektörlük seçimleri için adaylığını açıkladı. 

Haziran ayında yapılacak İnönü Üniversitesi Rektörlük Seçimleri için geri sayım başladı. İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hacı Bayram Kaçmazoğlu, rektörlük seçimleri için aday olduğunu açıkladı. Üniversitelerin akademik özerkliğe sahip olması gerektiğini  ve İnönü Üniversitesinin mevcut halini eleştiren Kaçmazoğlu, “İnönü Üniversitesinin bileşenleri olan öğretim elemanları, öğrenciler ve idari personel kendisini özgür bir ortamda mutlu ve huzurlu hissetmemektedir. Üniversite ortalama bir devlet kurumunun ölçütleriyle ve vizyonuyla yönetilmektedir. Bölgemizin önemli bir kurumu olan İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi (TÖTM) iyi yönetilmemektedir. Büyük boyutlarda borçlanma ve verimsiz işleyiş hastanemizin geleceğini tehlikeye atar düzeye getirmiştir. Üniversiteye büyük kadro olanakları sağlanmasına karşın akademik personel alımlarında bilimsel kalite ve uluslararası saygınlık yerine, yerel ve bilim dışı ölçütler kullanılarak hormonlu ve verimsiz bir büyüme ortaya çıkmıştır" şeklinde konuştu.

‘BASKI VE ÖTEKİLEŞTİRMEYE KARŞI ADAYIM’

Kaçmazoğlu, adaylığını "Bilimsel, demokratik ve üreten üniversiteyi hayata geçirmek için İnönü Üniversitesi rektörlüğüne adayım” sözleriyle açıklarken hedeflerini şöyle sıraladı: “Üniversitemizi bilimsel yayın ve proje üretimiyle ülkemizin ilk 10 üniversitesi arasına taşımak, üniversitemizi cemaat, tarikat, etnik köken, mezhep ve feodal ilişkilerle yönetilen verimsiz bir kurum olmaktan kurtarmak, TÖTM hastanesini hantallıktan ve borç üreten bürokratik bir yapı durumundan kurtarmak istiyorum. Üniversitemiz çalışanları ve öğrencilerinin kendisini ‘öteki’ hissetmesinin önüne geçerek kurumlarını sahiplenmelerini sağlamak, laikliği, bilimi ve evrensel kültürü esas alan bir kurumsal yapılaşmayı gerçekleştirmek, kişilerin yaşam tarzına saygı duyulduğu, öte yandan dinsel baskı ve tarikat-cemaat egemenliğinin ortadan kaldırıldığı bir yeni durumu oluşturmayı amaçlıyorum.” (Malatya/EVRENSEL)

 

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

1 Mayıs Davası’nın gerekçeli kararı açıklandı: Toplantı ve yürüyüşler izne tabi değildir

SONRAKİ HABER

HDP Milletvekili Hatimoğulları: Seçim kazanma operasyonu yapılıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa