24 Nisan 2012 10:09

‘Biz ikna olana dek bu dava sürecek!’

Kayseri’de kadınlar Fethiye davası ile ilgili açıklama yaparak tecavüzün yok sayılmamasını istedi.Kayseri’nin Ziyagökalp Mahallesi’nde bir araya gelen gazetemizin kadın eki Ekmek ve Gül dergisi okurları Fethiye davasını protesto etmek için bir araya geldi. Çocuklarını yanlarında getiren kadınlar tencere ve tavalara vu

‘Biz ikna olana dek bu dava sürecek!’

Paylaş

Kayseri’nin Ziyagökalp Mahallesi’nde bir araya gelen gazetemizin kadın eki Ekmek ve Gül dergisi okurları Fethiye davasını protesto etmek için bir araya geldi. Çocuklarını yanlarında getiren kadınlar tencere ve tavalara vurarak tepkilerini dile getirdi. Protesto gösterisine Emek Partisi İl Başkanı İsmet Gümüşoluk ve İl Yöneticisi Eylem Sarıoğlu da destek verdi.

‘BU DAVA TEK BİR KADININ DAVASI DEĞİL’

Ziyagökalp Mahallesi Ekmek ve Gül dergisi okurları adına konuşan Adile Çiçek, “Bu dava tek bir kadının uğradığı münferit bir saldırıdan ibaret değildir. Yüz yıllardır kadının uğradığı şiddet, cinayet, taciz ve tecavüzün bir parçasıdır. Bu nedenle Fethiye davası aynı zamanda yüzyıllardır kadına yönelik süren tacizin tecavüzün de davasıdır” dedi. Karar duruşmasından ne sonuç çıkarsa çıksın kendileri ikna olana kadar bu davanın süreceğini belirten Adile Çiçek, “Yaşamın her alanında taciz ve tecavüzle karşı karşıya kalma durumumuz varsa, buna dur demek için gücümüzü birleştirmekten başka çaremiz yok bu yüzden sesimiz öyle gür çıksın ki hem tecavüzcülerin yüreği korkudan ezilsin, hem de yargı kadınların yüzyıllardır maruz kaldığı taciz ve tecavüzü yok saymasın” dedi.

‘KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ÖNLEM ALINMALI’

Daha sonra Ekmek ve Gül okuru diğer kadınlar da konuşma yaptı. Ziyagökalp Mahallesi sakinlerinden biri olan Ayşe Kural, “Çocuklarım dışarıya çıkarken korkuyorum. Her geçen gün tacizler tecavüzler artıyor. Bunca şeye rağmen büyüklerimiz önlem almıyor” dedi. Kendisinin bu yüzden protesto gösterisine katıldığını söyleyen Kural, “Biz bugün kadınlar olarak erkek şiddetine hayır diyoruz, kadınlara yönelik şiddetin durdurulması için önlemlerin alınması gerektiğini düşünüyoruz” dedi. (Kayseri/ EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Ölüme gönderdikleri işçinin elektriğini kestiler

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan tehlikeli açıklar

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa