Akademisyen Meral Camcı Türkiye'ye döndü: Biz korkmuyoruz, bile bile Türkiye'ye döndüm

Akademisyen Meral Camcı Türkiye'ye döndü: Biz korkmuyoruz, bile bile Türkiye'ye döndüm

"Bu suça ortak olmayacağız" bildirisine imza attığı için hakkında yakalama kararı çıkarılan Yrd. Doç. Dr. Meral Camcı, "Biz korkmuyoruz, bile bile Türkiye'ye döndüm" dedi.

Barış için Akademisyenler’in “Bu suça ortak olmayacağız” bildirisine imza attıkları için tutuklanan üç akademisyen Yrd. Doç. Dr. Muzaffer Kaya, Yrd. Doç. Dr. Esra Mungan ile Doç. Dr. Kıvanç Ersoy ile birlikte hakkında yakalama kararı çıkarılan, Yrd. Doç. Dr. Meral Camcı Türkiye’ye döndü.

‘BARIŞ TALEBİ TUTUKLANAMAZ’

Dönüş öncesi bir mektup yayımlayarak, “Barış sözümün arkasında duracağım, mücadeleye devam edeceğim” diyen Camcı, Atatürk Havaalanı’nda akademisyen arkadaşları, ailesi ve avukatlarınca karşılandı. Hakkında sisteme düşmüş bir yakalama kararı olmadığı için gözaltına alınmayan Camcı, havaalanında açıklama yaptı. 

Yarın sabah avukatlarıyla beraber önce emniyete ardından da savcılığa giderek ifade vereceğini söyleyen Camcı, “Kendi isteğimle geri döndüm, hiçkimseden korkmuyoruz. Bir suç işlemedik, barış talep ettik. Barış talebi tutuklanamaz. Arkadaşlarımın haksız, hukuksuz, hiçbir dayanağı olmayan tutukluluklarının da kaldırılıp hep beraber özgürlüğümüze kavuşmayı umuyorum” dedi. 

Camcı, son olarak, kendilerine destek veren herkese teşekkür etti. Konuşmanın ardından Camcı havalimanından ayrıldı. 
Yrd. Dç.Dr Meral Camcı “Bu suça ortak olmayacağız” bildirisine imza attığı için İngilizce Mütercim Tercümanlık bölümünde görev yaptığı İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’ndeki işinden atılmıştı. (İstanbul/EVRENSEL)

 

 

 

Son Düzenlenme Tarihi: 30 Mart 2016 16:42
www.evrensel.net