'Çocuklarımızın varlığı kimseye armağan olmasın'

VAN’da bir araya gelen BDP, KURDÎ-DER, İHD, GÖÇ-DER, MEYA-DER, KESK, Roboski’ye Adalet Platformu ve Barış Anneleri İnisiyatifi üyeleri Bölge’de öldürülen çocukların fotoğraflarıyla Feqiyê Teyran Parkı’na yürüdü. Burada bir açıklama yapan KURDÎ-DER Şube Başkanı Levent Ür&u

VAN’da bir araya gelen BDP, KURDÎ-DER, İHD, GÖÇ-DER, MEYA-DER, KESK, Roboski’ye Adalet Platformu ve Barış Anneleri İnisiyatifi üyeleri Bölge’de öldürülen çocukların fotoğraflarıyla Feqiyê Teyran Parkı’na yürüdü. Burada bir açıklama yapan KURDÎ-DER Şube Başkanı Levent Ürün, bugün tüm ülkede 23 Nisan Çocuk Bayramı’nın kutlanacağını belirtererek, Türkiye’de son yıllarda yaşanan çocuk katliamlarına dikkat çekti.

23 Nisan kutlamalarına ne kendilerinin ne de çocuklarının katılacağını belirten Ürün, “Biz artık çocuklarımızı bu sisteme ve onun sahiplerine kurban etmeyeceğiz. Çocuklarımızın anadiliyle eğitim görecekleri, tarihlerini, kültürlerini tanıyabilecekleri, varlıklarını kimseye armağan etmeyecekleri gün çocuk bayramını kutlayacağız” dedi. Elif Akın, Ceylan Önkol, Uğur Kaymaz, Enes Ata, Mehmet Uytun, Doğan Toyboğa ve katledilen diğer çocukları hatırlatan Ürün, “Çocuklarımıza özgür bir gelecek yaratana kadar çocuk bayramını kutlamayacağız” dedi. (VAN)

www.evrensel.net