Şırnak’ta 1 uzman çavuş yaşamını yitirdi

Şırnak’ta 1 uzman çavuş yaşamını yitirdi

ŞIRNAK’ın Uludere ilçesinde operasyona çıkan askerler ile HPG’liler arasında çıkan çatışma bir uzman çavuş yaşamını yitirdi. Hakkari’de operasyon sürürken, Dersim’de ise, artan operasyonların yanı sıra polis ve Özel Harekat Timlerinin de katıldığı yol arama noktaları arttırıldı.Şırnak’ı

Şırnak’ın Uludere ilçesinin Gülyazı köyü kırsalında önceki gün operasyona çıkan askerler ile HPG’liler arasında çatışma yaşandığı bildirildi. Gece geç saatlere kadar devam eden çatışmada bir uzman çavuşun yaşamını yitirdiği kaydedildi. Kobra helikopterlerin havadan destek verdiği operasyon bölgesine skorsky helikopterler ile komandolar indirilirken, Gülyazı Jandarma Karakolundan ise top atışları yapıldı. Birçok noktada başlatılan hava destekli operasyonun sürdüğü bildirildi.

HAKKARİ’DE OPERASYON

Diğer yandan Hakkari’nin Yüksekova ve Şemdinli ilçeleri kırsalında başlatılan operasyonun hava destekli olarak genişletilerek sürdüğü bildirildi. Dün sabah erken saatlerinde Yüksekova ve Şemdinli ilçeleri kırsalında başlatılan askeri operasyonun genişleyerek devam ettiği, operasyon bölgesine asker ve mühimmat taşındığı bildirildi.

DERSİM’DE OHAL

Dersim’de de karların erimesiyle birlikte polis ve askerler tarafından oluşturulan yol arama noktaları arttı. Dersim-Elazığ yolu özerindeki Seyitlik Köprüsü mevkiinde, Dersim’in Pertek ilçesi Elazığ yönündeki çıkışında, kış aylarında kaldırılan arama noktaları yeniden kuruldu. Ovacak ilçesini Dersim’e bağlayan yol üzerinde bulunan karakollarda da rutin arama yapılmasına rağmen, buna bir yenisi daha eklendi. Ovacık ilçesinden gelen tüm araçlar, Dersim kent merkezi girişinde TEM’e bağlı polisler tarafından durduruluyor. Kadın polislerin de katıldığı aramalarda, kimlik kontrolünün yanı sıra araçlar da didik didik aranıyor.
Yine Diyarbakır-Elazığ Karayolu üzerinde asker ve özel harekat polislerinin katıldığı, iki arama noktası kuruldu. Bu arama noktalarında da kimlik kontrolünün yanı sıra zaman zaman bagaj araması da yapıldığı bildirildi.  (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net