Özel hastanede de katliam lanetlendi

Özel hastanede de katliam lanetlendi

GAZİANTEP’te görev yapan Göğüs Cerrahı Dr. Ersin Arslan’ın bir hasta yakını tarafından katledilmesine duyulan öfke Özel hastaneleri bile harekete geçirdi. İstanbul’un Sultangazi ilçesinde bulunan Özel Gazi Hastanesi Özel Toplum Tıp Merkezi ve Özel Medicna Tıp Merkezinde de  protesto eylemi gerçekleşti

Rıza Çiçek

Hekimlerin ve sağlık emekçilerinin yarım saat iş bıraktığı hastanede görev yapa Dr. Harun Kaya eylemlerinin amacının, özellikle son zamanlarda sağlık çalışanlarına karşı yaratılan şiddeti protesto etmek olduğunu belirtti.

Kaya, “Biz kendi ortamımızda ve devlet kurumlarında hekimler ve sağlık çalışanları olarak korunmasız olarak çalışıyoruz.”dedi.

GÜVENLİK İSTEMİYORUZ

Mesleklerini icra ederlerken, kendileri ile hastalar arsında herhangi bir güvenlik olmasını da istemediklerini belirten Kaya, hastayla hekimi karşı karşıya getiren uygulamalar söz konusu olduğunu, hastaların haklarını ararken sağlıkçılara yöneldiğini dile getirdi.  “Türkiye’deki sağlık sistemi bir kademe yol kat etti. Ama aynı zamanda da müşteri odaklı bir yaklaşımı da var. Bunu bir hekim olarak, özel sektörde çalışmama rağmen doğru bulmuyorum.

Gerçekten eğer kamu Hastaneleri bu işi tam olarak yürütebilecekse bu işin özel hastanelerden alınmasını savunan hekimlerden biriyim. Ki bunu özel bir kuruluşta ve bu kuruluşun sahibi olmama rağmen savunuyorum. Sağlıktaki paralı ve popülist politikalar halkla bizler arasında olumsuz tablolar meydana getiriyor.” (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net