20 Nisan 2012 10:27

TKP isim sorunu aşıldı

TKP ismi üzerinden son günlerde yaşanan gerilimlerin sona erdirilmesi için ÖDP, Halkevi ve HDK'nin girişimleri sonuç verdi.Ürün Dergisi çevresince kurulan TKP, ismini TKP 1920 olarak kullanacağını açıkladı.TKP 1920 adına yapılan açıklamada, “TKP Kurucular Kurulu, tüm bölgelerden gelen temsilciler

TKP isim sorunu aşıldı

Paylaş

Ürün Dergisi çevresince kurulan TKP, ismini TKP 1920 olarak kullanacağını açıkladı.

TKP 1920 adına yapılan açıklamada, “TKP Kurucular Kurulu, tüm bölgelerden gelen temsilcilerin katılımıyla  yaptığı toplantıda, başta ülke içindeki ve dışındaki partili yoldaşlarımızdan, parti dostlarımızdan, çevremizden ve bizimle ortak işler yapmayı hedefleyen sol, sosyalist, devrimci kurumlardan gelen önerileri görüşmüş, Parti ismine bizi bütünleyecek bir ilave koyma kararını oybirliğiyle karar vermiştir.

1920 yılında kurulan, her zorluğa karşı onurlu mücadelesini sürdüren ve bugün yasal olarak varlığını devam ettiren Türkiye Komünist Partisi TKP'mizi, bundan sonra kuruluş tarihimizle birlikte anmamız, Partimizin istemediğimiz geleneklerle karıştırılmasını önleyecektir. Bundan sonra Partimiz adına yapılan bütün açıklamalar TKP 1920 olarak duyurulacaktır” denildi.

TKP 1920, sorunun çözümü noktasında inisiyatif alan ÖDP, HDK, Halkevi ve SODAP başta olmak üzere sol kamuoyuna teşekkür etti. (HABER MERKEZİ)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Sağlık Bakanı’na istifa çağrısı

SONRAKİ HABER

Orman işçisi, kesilen ağacın altında kaldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa