16 Nisan 2012 14:46

İzmir Tabipler Odası, doktorlara yapılan saldırıyı kınadı

İZMİR Tabipler Odası, İstanbul Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi’nde görevli bir doktorun saldırıya uğramasını kınayarak, hekim güvenliğinin alınmasını talep etti.İzmir Tabipler Odası, İstanbul Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi’nde görevli Hasan Ceylan adlı doktorun 12 Nisan günü bir hastanın saldırısı sonucu yaralanmasına i

İzmir Tabipler Odası, doktorlara yapılan saldırıyı kınadı

Paylaş

İZMİR Tabipler Odası, İstanbul Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi’nde görevli bir doktorun saldırıya uğramasını kınayarak, hekim güvenliğinin alınmasını talep etti.

İzmir Tabipler Odası, İstanbul Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi’nde görevli Hasan Ceylan adlı doktorun 12 Nisan günü bir hastanın saldırısı sonucu yaralanmasına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, saldırganın Metris Cezaevi’nden güvenlik güçlerinin gözetiminde getirilen bir tutuklunun olduğu hatırlatılarak, hekim güvenliğinin alınmamasını eleştirdi. Saldırganın kesici bir aletle doktoru yüzünden yaraladığının belirtildiği açıklamada, “Güvenlik güçlerinin denetiminde hastaneye getirilen saldırganın kesici aleti nasıl yanında bulundurduğunu merak ediyoruz. Saldırganda kesici aletlerin bulunması ve hastaneye güvenlik güçlerinin denetiminde giriş yapmış olması sağlık emekçilerinin ne tür bir tehlikeyle karşı karşıya bulunduklarını gözler önüne sermektedir. Dolayısıyla bu olay ve benzer birçok olayın tekrarlanmasından kaygılıyız” denildi.

Güvenlik güçlerinin sağlık emekçilerine karşı sert tutumlarla ilgili hiç bir önlem almadığının kaydedildiği açıklamada, herhangi bir saldırıda hekimlerin başvuracağı hekim hakları biriminin olmadığı ifade edildi. Açıklamada şunlara yer verildi: “Olumsuzluklarla dolu 663 sayılı KHK’de bu tür durumlarda hekim ya da sağlık çalışanına hukuksal destek verilmesi konusu da yer almıştır, ancak 663 sayılı KHK’nin yürürlüğe girmesinin üzerinden aylar geçmesine karşın bu hüküm yaşama geçirilmemiştir.” (İZMİR)

ÖNCEKİ HABER

İstanbul’da Kürt esnafa ülkücü saldırı

SONRAKİ HABER

Dilovası’nda iş kazası: Forktliftin altında kalan işçi yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa