25 Ocak 2016 23:56

PYD Eş Başkanı Salih Müslim Cenevre'ye gitti

PYD Eş Başkanı Salih Müslim Cenevre'ye gitti

Paylaş

Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Staffan De Mistura'nın 29 Ocak'ta yapılacağını açıkladığı Cenevre görüşmelerinin planlaması için PYD Eş Başkanı Salih Müslim'i Cenevre'ye davet ettiği belirtildi.

Sputnik'te yer alan habere göre, Suriye yönetimi ile 'muhalefeti', siyasi çözüm için Cenevre'de bir araya getirecek görüşmenin 29 Ocak Cuma günü yapılacağını açıklayan Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Staffan De Mistura, Türkiye'nin müzakerelerde yer almasını istemediği PYD'nin Eş Başkanı Salih Müslim'i görüşmelerin yapılacağı İsviçre'nin Cenevre kentine davet etti.

Salih Müslim'in de Staffan De Mistura'nın bu daveti üzerine bu akşam görüşmelerin yapılacağı Cenevre'ye gittiği belirtildi.

Öte yandan Türkiye Başbakanı Ahmet Davutoğlu, son olarak CNN International'da yaptığı açıklama ile Cenevre'de PYD'yi istemediklerini bir kez daha dile getirdi.

BM Suriye Özel Temsilcisi Mistura, müzakerelerin geniş çaplı ateşkes, IŞİD'in durdurulması ve yardımın artırılması konularına odaklanacağını ve davetiyelerin yarın gönderileceğini söylemişti. (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Malatya'da 14 öğrenci tutuklandı

SONRAKİ HABER

CHP Kuşadası ilçe yönetimi görevden alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa