Kars'ta 'En uzun ömürlü kardan adam' yarışması

Kars'ta 'En uzun ömürlü kardan adam' yarışması

Abdulkadir ERZENEOĞLU

Kars'ta kar, tipi ve soğuk hava etkisini giderek artırıyor. Şehirde her yer buz kesiyor. Araçlar buzlu yollarda güçlükle ilerliyor. Yurttaşlar ise günlük yaşantılarına ara vermeden devam ediyor. Şehirde yapılan kardan adamlar Nisan ayına kadar erimiyor.

Türkiye genelinde etkisini artıran kar yağışı dün akşam saatlerinden itibaren Kars'ta da etkili oluyor. Kar sonrası soğuk ve rüzgarlı hava tipiye dönüşürken, şiddetini giderek artırıyor. Görüş mesafesi yer yer 20 metreye kadar düşerken, çatılarda dev buz sarkıtları oluştu.

Kars'ın soğuklarında her yıl iş yeri önlerine yapılan kardan adamlar ise Kars'ın simgesi olma yolunda ilerliyor. İş yerlerinden birinin önüne yapılan kardan adam için vatandaşlar, Nisan ayına kadar erimeyeceğini, poşetten şapka taktıkları kardan adamın uzun süreli olması için su takviyeli dondurduklarını söylüyor. Vatandaşlar, kendi aralarında eğlenmek amacıyla en uzun ömürlü kardan adam yapma yarışmaları düzenlediklerini ifade ediyor.

Öte yandan Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, gece saatlerinde hava sıcaklığının eksi 24 derecelere kadar düşeceği gündüz saatlerinde ise eksi 18'leri bulacağı kaydedildi. (Kars/CİHAN)

www.evrensel.net
ETİKETLER Karskardan adam