Cizre'de bir ev top mermisiyle vuruldu: En az 10 yaralı var

Cizre'de bir ev top mermisiyle vuruldu: En az 10 yaralı var

Cizre'nin Cudi Mahallesi'nde, aralarında Cizre Halk Meclisi eşbaşkanlarının da bulunduğu 15 kişinin bulunduğu eve top mermisinin isabet etmesi sonucu 1'i ağır en az 10 kişi yaralandı.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde, Cudi ve Sur mahallelerine dün geceden bu yana aralıksız bir şekilde tanklardan yapılan top atışları ile saldırılar sürüyor. Cudi Mahallesi'ne yönelik saldırılarda, aralarında Cizre Halk Meclisi eş başkanlarının da olduğu 15 kişinin bulunduğu eve top mermisi isabet etti. Evin duvarının yıkıldığı saldırıda, evde bulunanlardan en az 10'u yaralandı. Yaralananlardan DBP PM Üyesi Mehmet Yavuzel'in durumunun ağır olduğu belirtildi. Yaralılar, saldırıların devam etmesi nedeniyle hastaneye kaldırılamıyor.

DİHA, vurulan evdeki yaralılardan bazılarının isimlerine ulaştı: Ruhat Aktaş, Sercan Uğur, Murat Aslan, Muharrem Erbek, Azad Yılmaz, Abdullah Zileyaz, Feride Aslan, İslam Kalkan, Mehmet Yavuzel, Faik Özkan. Azadiya Welat Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Rohat Aktaş'ın da yaralılar arasında bulunduğu öğrenildi.

Cizre Halk Meclisi Eş Başkanı Mehmet Tunç, dün geceden bu yana aralıksız top atışlarının yapıldığı Cudi ve Sur mahallelerinde yaralananların hastaneye kaldırılması için çağrıda bulundu. (DİHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 23 Ocak 2016 21:23
www.evrensel.net