Mamak Belediyesi'ndeki sürgün protesto edildi

Mamak Belediyesi'ndeki sürgün protesto edildi

Mamak Belediyesinde sosyal paylaşımları üzerinden hedef alınan belediye çalışanının sürgün edilmesi Tüm Bel-Sen tarafından protesto edildi.

Tüm Bel-Sen Ankara 2 No’lu Şube tarafından yapılan açıklamada, “Arkadaşımızın hedef gösterildiği ve tehdit edildiği bilindiği halde sürüldüğü can güvenliğinin sağlanamayacağı ek hizmet binasından eski görevine iade edilmelidir” denildi.

Sosyal medyada zafer işareti yapan fotosunu paylaştığı ve Ankara Katliamı sonrası belediye çalışanlarının katliama karşı rahatsız edici tavırlarını eleştirdiği için hedef alınan Mamak Belediyesi çalışanı, Akit gazetesi yazarı olduğu iddia edilen bir kişinin de sosyal medyada hedefi oldu. Yaşananların üzerine çalışanın sosyal medya hesaplarındaki paylaşımları üzerinden bir dosya hazırlayan Mamak Belediyesi, çalışan hakkında idari ve adli soruşturma başlattı. Bununla da yetinmeyen Belediye, çalışanı 20 kilometre uzaklıktaki ek hizmet binasına sürdü. Konuyla ilgili dün Mamak Belediyesi önünde açıklama yapan Tüm Bel-Sen 2 No’lu Şube Başkanı Adem Yavuz Kaya, paylaşımların düşünce ve ifade özgürlüğü kapsamında olduğunu kaydederek, çalışan hakkında başlatılan soruşturmanın durdurulmasını ve görevine iade edilmesini istedi. (Ankara/EVRENSEL) 

www.evrensel.net