Antep’te sokağa çıkma yasağı olan yerler için gıda kampanyası

Antep’te sokağa çıkma yasağı olan yerler için gıda kampanyası

Rojava Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Gaziantep Şubesi, bölgede sokağa çıkma yasağı olan yerlerde yaşayanlar için gıda yardım kampanyası başlattıklarını duyurdu. 

İnsan Halkları Derneği binasında yapılan açıklamaya DBP, HDP, ESP, İHD, Kurdi-Der, KESK’e bağlı Eğitim Sen ve Haber Sen destek verdi. 

Basın açıklamasını okuyan Dernek Başkanı Abdurrahman Kartal şunları söyledi: “Sokağa çıkma yasağının devam ettiği ve kaldırıldığı birçok yerde insanlar günlük ihtiyaçlarını karşılayamamakta ve gıda sıkıntısı yaşamaktadır. Gaziantep’te yaşayan duyarlı halkımıza destek, dayanışma ve gıda bağış kampanyamıza katılım çağrısı yapıyoruz.” Gıda kampanyasının destek veren kurumlar aracılığıyla ulaştırılabileceğini söyleyen Kartal devamla şunları dile getirdi: “Gaziantep’te belirlediğimiz üç noktaya da bağışlar bırakılabilir. Aynı zamanda banka hesaplarımıza bağış yapılabilirler. Toplanan bağışlar belirli aralıklarla Diyarbakır merkez şubemize ulaştırılacak, oradanda yasakların kalktığı sırada halkımıza ulaştırılacaktır. Yardımlar yasaklar nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalanlara da iletilecektir.” (Antep/EVRENSEL)

www.evrensel.net