Ege’den barış çağrısı

Karaburun Kadın İnisiyatifi, sokağa çıkma yasakları ile birlikte gelen ölümlere karşı açıklama yaparak barış istedi.

Yapılan açıklamada, “Ülkemizin doğusunda ve güneydoğusunda yaşanmakta olan insanlık dramından tüm kadınlar, anneler gibi bizler de derin acı duyuyoruz. Sessiz kalmayı vicdanımıza sığdıramıyoruz” denildi.

Her gün etnik kökeni, siyasal tercihi, mesleği, cinsiyeti ne olursa olsun gencecik insanların, çocukların, vatandaşların hayatını kaybettiğini dile getiren Karaburunlu kadınlar açıklamalarında, “Hayata henüz merhaba demiş bebekler, hayatının son zamanlarını yaşayan yaşlılar kör kurşunlara kurban oluyor. Sokağa çıkma yasakları, eğitim olanaklarının ortadan kalkması, sağlık hizmetlerinin yapılamaması, temel ihtiyaçların karşılanamaması ve ardı arkası kesilmeyen ölüm haberleri ülkemizdeki gerginliği daha da artırırken kin, nefret ve intikam duygularını körüklüyor” dedi.

Açıklama şöyle devam etti: “Bizler, farklı etnik köken ve farklı siyasal tercihlerden Karaburunlu bir grup kadın olarak, hayatın ölüme galip gelmesi için hemen şimdi; silahların susmasını, hayatın normale dönmesini, kısacası barış istiyoruz”.(İzmir/EVRENSEL)

www.evrensel.net