Çilem Karabulut'a ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istendi

Çilem Karabulut'a ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istendi

Adana'da kendisini fuhuşa sürüklemek isteyen ve şiddet uygulayan eşi Hasan Karabulut'u tabancayla vurarak öldüren 24 yaşındaki Çilem Karabulut'a yakın akrabayı öldürme suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Savcı, Çilem Karabulut'a haksız tahrik indirimi uygulanmasını isterken, meşru savunmanın mahkeme tarafından tartışılmasını talep etti.

Tutuklandığı adliyeye giderken giydiği tişörtünde İngilizce, 'Verdiğin bütün dersler için teşekkür ederim sevgili geçmiş' yazısı dikkat çeken Çilem Karabulut, eşinden sürekli şiddet gördüğünü belirterek, "Sabah eve geldiğinde bana 'bavullarını hazırla, Antalya'ya gideceğiz, orda fuhuş yapacaksın' dedi. İtiraz edince vurdu. Ondan kurtulmaya, ayağa kalkmaya çalışırken elim tutunduğum yatakta, yastığın altındaki demire değdi. O anda silahı nasıl aldım, nasıl vurdum hatırlamıyorum. O silah o anda patlamasaydı, kesinlikle ben oradan sağ çıkamayacaktım. Halen arkamdan geldiğini sanıyordum, korkumdan kapıyı üzerine kilitleyip kızımı alıp kaçtım. Öldüğünü öğrenince kendim gidip teslim oldum" dedi.

İDDİANAME TAMAMLANDI
Olayla ilgili soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı, Hasan Karabulut'un adam yaralama ve uyuşturucu gibi suçlamalarla şüpheli sıfatıyla 19 kaydı bulunduğunu belirtti. Eşinin şiddetine maruz kalan sanığın adli makamlara başvurmasıyla 9 kez koruma kararı alındığını kaydeden Savcı, "Çilem Karabulut'un uzun süredir uğradığı şiddet, Hasan Karabulut'un çevreye saldığı korku ve suç işleme konusundaki cüretkarlığı, polis memurlarına karşı bile suç işlemekte tereddüt göstermemesi ve bunun da Çilem Karabulut'ta doğurduğu endişe ve olay günü de yine şiddete maruz kalması göz önüne alındığında kendisine haksız bir saldırıdan kurtarma amaçlı eylemini gerçekleştirmiştir" diyerek TCK'nın 27'nci maddesinde yer alan meşru savunma maddesinin tartışılmasını talep etti.

Cumhuriyet Savcısı, Çilem Karabulut hakkında yakın akrabayı öldürme suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açarken haksız tahrik hükümlerinin uygulanmasını istedi. Çilem Karabulut önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak. (Adana/DHA)

www.evrensel.net