Gençlik Yaz Kampı'na gidecek gençler Ankara'dan yola çıktı!

Gençlik Yaz Kampı'na gidecek gençler Ankara'dan yola çıktı!

“Kendi özgür dünyamızı kurmak” için sloganıyla  İzmir Dikil’de düzenlenen 13. Gençlik Yaz Kampı'na gidecek gençler Ankara'dan yola çıktı. Trenle kamp alanına gidecek gençler yolculuk öncesi  Ankara Tren Garı'nda basın açıklaması yaptı. 
Kampa hareket öncesinden yapılan açıklamada Türkye'nin içinde bulunduğu savaş ortamının sona ermesi çağrısında lise öğrencisi Aslan İstepanov, "Biz barış, özgürlük kardeşliği savunan gençleriz. Türk, Kürt, Alevi, Sünni, kadın, erkek bir aradayız. Yarın Türkiye'nin dört bir yanından gelen bizimle aynı duyguları paylaşan arkadaşlarımızla beraber olacağız ve kendimize özgür barış içinde bir dünya kuracağız" dedi. 

‘BARIŞ İÇİNDE SÖMÜRÜSÜZ BİR DÜNYANIN MÜMKÜN OLDUĞUNU HERKESE GÖSTERECEĞİZ’

Kendisinin Kafkas asıllı olduğunu söyleyen İstepanov gençlerin kamp gitmek için neler yaptığını ve kampta yapılacak olanları şöyle anlattı: "Üniversitelerden, liselerden, sanayi sitelerinden geldik. Kimimiz kamp parasını çıkarabilmek için çeşitli işlerde çalıştı. Biz, onlar milyonları ayakkabı kutularında sıfırlarken dersane parasını biriktirmek için de çalışmıştık. Bizlere 'paranız yoksa okumayın herkes okumak zorunda değil' dediler. Ancak biz şimdi parası olmayanın da okuya bildiği bir dünyanın gelecekten çalınmış örneği olan kampa gidiyoruz. Burada panellerde, forumlarda birlikte üreteceğiz. Birlikte yemek yapacak aynı sofrada yiyeceğiz. Barış içinde sömürüsüz bir dünyanın mümkün olduğunu herkese göstereceğiz." (AnkaraEVRENSEL)

 

www.evrensel.net