05 Ağustos 2015 01:30

SF işçilerinden İzmirlilere çağrı

SF işçilerinden İzmirlilere çağrı

Paylaş

Direnişteki SF Deri işçileri Gaziemir Organize Sanayi girişinde sürdürdükleri mücadelelerini Konak’a taşıdı. Konak Eski Sümerbank önünde stant açan SF Deri işçileri, bildiriler dağıtarak İzmir halkına mücadelelerini anlattı. Çok sayıda İzmirli de imza atarak SF Deri işçilerine destek verdi. Toplanan imzalar SF Deri ve SF Deri’nin iş yaptığı uluslararası şirketlere gönderilecek. 

Patron, SF Deri işçilerinin direnişini kırmak için pankartlarına mahkeme kararıyla el koymuştu, ayrıca işçilerin mücadelelerinin yer aldığı haberlere ise erişim engeli istemiş, işçilere 600 bin TL’lik tazminat davası açmıştı. İşçilerin mücadelesi kırılmaya çalışılsa da uluslararası birçok sendikadan da işçilere destek geldi. İşçilerin mücadelesine uluslararası bir destek yaratmak için Labourstart’ın internet sitesinden de bir mektup kampanyası başlatıldı.

İzmirlilere çağrıda bulunan işçilerden Mehmet Cin, “Bizim sendikalı olarak işe geri dönmemiz bütün işçi sınıfının başarısı olacaktır. İzmir halkından isteğimiz direnişi gündemde tutmamızı sağlamalarıdır. SF Deri ve iş yaptığı şirketlere mailler atarak bizim sendikalı olmak için mücadele verdiğimizi dile getirebilirler” dedi. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Domates hasadı buruk başladı

SONRAKİ HABER

2019-Elektronik Yabancı Dil Sınavı (2019 e-YDS) sonuçları açıklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa