03 Ağustos 2015 17:59

Turan: Vahşetin sorumluları hakkında suç duyurusunda bulunacağız

Turan: Vahşetin sorumluları hakkında suç duyurusunda bulunacağız

Paylaş

Gabar Dağı'nda bedeni tamamen yanmış halde bulunan HPG'li Ümit Turan'ı yüzünden teşhis eden amca Talat Turan, ortada bir vahşet olduğunu belirterek, vahşeti yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını kaydetti.

Şırnak’ın Görmeç Jandarma Taburu'na 30 Temmuz'da HPG'liler tarafından düzenlenen saldırının ardından Gabar Dağı'nda çatışma çıktı. Çatışmada, 3 askerin ve 1 HPG'linin yaşamını yitirdiği açıklandı. Askerin, 3 cenazesini aldıktan sonra HPG'linin cenazesini sürüklediği alanı Kobra tipi helikopterlerle tarayarak ateşe verdiği bildirildi. Çatışma bölgesine ilk giden ve HPG'linin tanınmayacak derecede yanan bedeniyle karşılaşan görgü tanıklarının anlatımları, sadece başında bir kurşun izi bulunan HPG'linin önce infaz edildiği, sonra cenazesinin sürüklendiği ve yangın bölgesine getirilerek yakıldığı şüphesini gündeme getirdi. Şırnak'tan Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilen HPG'linin cenazesi tamamen yandığı için kimliği günlerce teşhis edilemedi. HPG'nin "Gabar'da yaşamını yitirenin Kayseri doğumlu, Iğdır nüfusuna kayıtlı Ümit Turan olduğunu" açıklamasından sonra amca Talat Turan tarafından cenaze teşhis edildi.

'SADECE YANMIŞ YÜZÜNÜ GÖRDÜM'

Yeğeninin cenazesini teşhis ederken gördüğü manzara karşısında dehşete düşen amca Talat Turan, yeğeninin sadece yüzünü gördüğünü ve yüzünün de tamamen yandığını söyledi. Yeğeninin yüzünde cilt derisinin bile kalmadığını ve yüz şeklinden tespit edebildiğini aktaran Turan, yeğeninin vücudunun geri kalan kısmının da tıpkı yüzü gibi yandığı için kendisine gösterilmediğini belirtti. Konu hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını aktaran Turan, "Sonuçta hukuki boyutuyla ilgili yapılması gereken bütün çalışma sonuna kadar yapılacaktır. Son noktaya kadar gidilecektir. Keza ortada bir cinayet var. Bu cinayetin ardından bir vahşet var. Sadece cinayetle kalınan bir şey değil" dedi. (DiyarbakırDİHA)

ÖNCEKİ HABER

Temmuz ayında en az 166 iş cinayeti yaşandı

SONRAKİ HABER

AKP'den akıl almaz itiraz: KHK'liler oy kullandı, seçim iptal edilsin

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa