Bielefeldliler Türkiye'deki katliamları protesto etti

Bielefeldliler Türkiye'deki katliamları protesto etti

İrfan ERDOĞAN
Bielefeld

Türkiye´deki katliamları ve saldırıları protesto etmek amacıyla Bielefeld Demokratik Güç Birliği Platformu tarafından bir yürüyüş ve miting düzenlendi. Şehirde faaliyet gösteren diğer yerli ve göçmen emekçi örgütlerinin de destek verdiği yürüyüş ve mitinge binlerce insan katıldı. 

Şehir merkezindeki Jahn Platz meydanında öğleden sonra saat 15.00 de bir araya gelen binlerce yerli ve göçmen emekçi Türkiye Cumhuriyetini protesto ederek AKP zihniyetini şiddetle kınadı. Burada yapılan konuşmaların ardından saat 16.00´da yürüyüşe geçilerek şehrin önemli cadde ve sokaklarından geçildikten sonra yeniden Jahn Platz meydanında bir araya gelinerek protestoya devam edildi.

Yapılan konuşmalarda AKP zihniyetinin ülkeyi bir ateşin içine atmak istediğini ama işçi ve emekçiler olarak buna müsade edilmeyeceğini söylendi. Yürüyüş boyunca sık sık " Yaşasın uluslararası dayanışma" "Katil Türkiye" Katil Erdoğan" " Katil AKP" vb sloganlar atıldı... Yaklaşık 3 saat süren yürüyüş ve mitingde herhangi tatsız bir olay yaşanmadan sona erdirildi...

Son Düzenlenme Tarihi: 02 Ağustos 2015 17:54
www.evrensel.net