Tanrıkulu: Zergelê katliamının sorumluları yargılanmalı

Tanrıkulu: Zergelê katliamının sorumluları yargılanmalı

Kandil'in Zergelê köyünün TSK uçakları tarafından bombalanması sonucu 10 sivilin yaşamını yitirdiği katliama tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, bunun bir özürle geçiştirilemeyecek kadar büyük bir insanlık suçu olduğunu belirterek, talimatı verenlerin yargılanması gerektiğini söyledi.

TSK'ye ait savaş uçaklarının Kandil'in Zergelê köyüne bombalar yağdırması sonucu 10 sivilin yaşamını yitirdiği, 13'ü ağır çok sayıda sivilin de yaralandığı katliama tepkiler geliyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, yaşananları insanlık suçu olarak değerlendirdi.

Katliamın bir özür ile geçiştirilemeyeceğini, katliamın talimatını verenlerin ve yapanların yargılanması gerektiğini söyleyen Tanrıkulu, "Savaş uçakları ile yapılan bu katliam bir özür ile geçiştirilemeyecek kadar büyük bir insanlık suçudur. Bunun talimatını verenler ve yapanlar bilsinlerki savaş suçu nedeniyle yargılanacaklar ve kaçacak hiçbir yerleri olmayacak. Önceki benzerlerine olduğu gibi. Tarihte yargılanan diğer savaş suçluları gibi" diye konuştu. (DİHA)

Savaş uçakları Kandil'de Zergelê köyünü bombaladı: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Son Düzenlenme Tarihi: 01 Ağustos 2015 14:39
www.evrensel.net