20 Temmuz 2015 14:43

ÖDP: Emperyalizm, IŞİD ve AKP Ortadoğu'da ve ülkemizde yenilecektir

Paylaş

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP), Suruç ilçesinde Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu'na yönelik yapılan katliamı lanetledi, “Emperyalizm, IŞİD ve AKP Ortadoğu'da ve ülkemizde yenilecektir." dedi.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, “IŞİD katliamcılarının üzerine ölüm düşürdüğü Kobane'ye, yaşamı taşımaya giden gençlerimize yapılan saldırı, özgürlüğe, barışa ve yaşama saldırıdır. Bu kanlı saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimizin ailelerine, barıştan, kardeşlikten, özgürlükten yana tüm güçlere başsağlığı dileriz. Yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz." ifadeleri yer aldı.

'KATLİAMIN SORUMLUSU ERDOĞAN'DIR, DAVUTOĞLU'DUR, AKP İKTİDARIDIR'

Açıklamada ayrıca “Bu katliamın baş sorumlusu, IŞİD'e silah ve bomba taşıyan MİT TIR'larının sahipleridir. Erdoğan'dır, Davutoğlu'dur, AKP iktidarıdır. Rojava halkının özgürlük ve barış çağrısını, karanlık çetecilerle susturmaya çalışan AKP iktidarı, eli kanlı bir ölüm iktidarıdır. Ancak ne olursa olsun halkın direnişi ve dayanışmasıyla barış kazanacak, özgürlük kazanacak, yaşam kazanacak. Emperyalizm, IŞİD ve AKP Ortadoğu'da ve ülkemizde yenilecektir.” denildi. (İSTANBUL)

 

ÖNCEKİ HABER

ESP: Suruç'taki katliamın sorumlusu IŞİD'i koruyan AKP'dir

SONRAKİ HABER

Burdur'da çocuğa cinsel istismar iddiası üzerine 4 kişi tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa