Emekçiler kazanacak

Emekçiler kazanacak

Biz, Koç grubuna bağlı Divan işçileriyiz. Sendikaya üye olduğumuz için 55 kişi işten atıldık. Geçen gün duyduk ki bizim gibi SeraPool işçileri de sendikaya üye olmuşlar ve işveren öncülük ettiğini düşündüğü 1 kişiyi işten atmış...

Merhaba,
Biz, Koç grubuna bağlı Divan işçileriyiz. Sendikaya üye olduğumuz için 55 kişi işten atıldık. Geçen gün duyduk ki bizim gibi SeraPool işçileri de sendikaya üye olmuşlar ve işveren öncülük ettiğini düşündüğü 1 kişiyi işten atmış. Diğer işçiler bu duruma karşı demokratik hakkını kullanarak ve bizim gibi üretimden gelen güçlerini kullanarak üretimi durdurdu. Biz Divan içileri, SeraPool işçileriyle dayanışma içinde olduğumuzu göstermek için onları ziyaret ettik. En önde kadınlarımız vardı. Benim söylediklerimi can kulağıyla dinlediler. Ben onlara şunları söyledim: “Arkadaşlar hepimiz daha insanca çalışmak ve daha iyi ücretler almak istiyoruz. Alnımızın terini, emeğimizin ve ekmeğimizin hakkını istiyoruz. Onun için birlik olmalıyız!”
Benim gördüğüm; SeraPool işçileri birlik olmayı başarmış. Şuna inanıyorum ki istediklerini alacaklar. Hak verilmez, alınır! Biz Divan işçileri bütün yüreğimizle inanıyoruz ki Türkiye’de emek mücadelesi veren ve haklarına sahip çıkan bütün işçiler ve emekçiler kazanacak!
Yıldız KOÇ

www.evrensel.net