‘bu tekere çomak sokmayın’

 • Daha önce Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Cumhurbaşkan adaylığı açıklayan, ilkokul mezunu olan ancak kendisini “Şair, yazar, bilim adamı, gazeteci” olarak tanıtan Abdurrahman Boztaş, bu sefer de Adana Milletvekili adayı oldu.


  Daha önce Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Cumhurbaşkan adaylığı açıklayan, ilkokul mezunu olan ancak kendisini “Şair, yazar, bilim adamı, gazeteci” olarak tanıtan Abdurrahman Boztaş, bu sefer de Adana Milletvekili adayı oldu. Kendisini “Bağımsız ve bağlantısız” milletvekili adayı olarak tanıtan Boztaş, ilk seçim tanıtımını “hamamda” yaptı.
  Adana’da çeşitli gazetelerde çalışıp emekli olan Boztaş, tarihi Mestan Hamamı’nda temiz siyasete soyundu. Peştamal giyerek hamamda seçim propagandası yapan Boztaş, ülkenin geleceği için “temiz bir siyasi oluşum yaratmak” istediğini söylüyor.
  “Biz fırıldak değiliz”, “Bu tekere çomak sokmayın” ve “Temiz toplum, temiz siyaset” sloganlarıyla seçim çalışmasını sürdüren, sarı basın kartı sahibi gazeteci Boztaş’ın, hamamda yaptığı açıklamaya gazeteciler büyük ilgi gösterdi. Hamam girişinde “temiz siyaset” için siyasetçilerin de temizlenmesi gerektiğini kaydeden Boztaş, “Temiz siyasetin temsilcisi olmak için herkesten destek bekliyorum” diyerek seçim çalışmasına start verdiğini anlatıyor.
  27 Mart 2004 Yerel Seçimleri’nde Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na da aday olan ve 1000 civarında oy alan Boztaş, ilginç vaatleri ve iddialarıyla da bir çok internet sitesi tarafından “yılın siyasetçisi” seçildi. En büyük projesinin Adana’yı sıcaktan kurtarmak olduğunu belirten Boztaş, bu projesini de Toroslara kuracağı büyük klimalarla gerçekleştireceğini iddia ediyor. Adanalıların kendisini seçmesi için özelliklerinden bahseden Boztaş, askerliğini Uğur Mumcu ile birlikte Ağrı Patnos’da “Sakıncalı Çavuş” olarak yaptığını söylerken, özelliklerini şöyle sıralıyor; “Yılmaz Güney ile birlikte film çevirdim. Gerçi Yılmaz filmleri imha ederek sinemada önümü kesti ama ben yine de kendisini severim. Ayrıca suyun altında hiç nefes almadan “kırk beş dakika” durulabileceğini bizzat uygulayarak gösterdim.”
  Bir çok siyasi partinin kendisine adaylık için teklifte bulunduğu ilerdi süren Boztaş, kendisinin hiçbirini seçmediğini belirterek, şunları söyledi: “Temiz siyasetin temsilcisi olarak beni TBMM’ye gönderirseniz tüm sorunlarımızın çözümü yolunda çalışmalar yapacağım!”
  Erman Koçak
  www.evrensel.net