02 Temmuz 2007 00:00

Özgür haberlerin sitesi

Almanya’da işçilik yapan İrfan Erdoğan’ın kurduğu Özgür Haber sitesi, günde 2 bin hit alan bir buluşma merkezine dönüşmüş durumda. İşçiliğin yanı sıra gazeteciliğe merak salan Erdoğan, özellikle Almanya’da yaşayan Türkiyeli göçmenlere hitap eden bir site kurmaya karar vermiş

Paylaş

Almanya’da işçilik yapan İrfan Erdoğan’ın kurduğu Özgür Haber sitesi, günde 2 bin hit alan bir buluşma merkezine dönüşmüş durumda. İşçiliğin yanı sıra gazeteciliğe merak salan Erdoğan, özellikle Almanya’da yaşayan Türkiyeli göçmenlere hitap eden bir site kurmaya karar vermiş.
Erdoğan bu süreci şöyle anlatıyor: “Yaklaşık 20 yıldır burada yaşıyorum, buraya geldiğim zamanlar herkes gibi sayısız zorlukla karşılaştım, ancak bu zorlukların üstesinden gelmek için bir şeyler yapmak gerektiğine inandım. Onun için de www. ozgurhaber.net adında bu siteyi kurdum. Önceleri sadece kendi düşüncelerimi yayınlayayım düşüncesiyle kurdum ama süreç içerisinde emek verdiğimde güzel şeyler yaptığımı gelen olumlu eleştirilerden anlayınca bu siteyi daha da geliştirmeye ve bu işi hobi olmaktan çıkarmaya karar verdim. Bugün artık sitemizde güncel haberlerden sağlık, kadın, çocuk ve felsefe haberlerine kadar her şeyi bulmak mümkün.”
Siteyi kurduğu zamanlar haberlerin çoğunu Evrensel gazetesi ve diğer basın organlarından alıyormuş Erdoğan. Ancak zaman içinde haberlerin çoğunu kendi yapar hale gelmiş. Elbette, özellikle maddi olanakların yetersizliği nedeniyle hâlâ kimi zorluklar yaşanıyor. Ancak Erdoğan ısrarla işini severek yaptığını belirtiyor.
Günde 2 bin hitten aşağı düşmeyen sitenin 14 yazarı bulunuyor. 23 sayfadan oluşan sitede, güncel konularla ilgili duyurular vakit geçirmeden yayınlanıyor.
Siteyi daha da geliştirmek istediğini belirten Erdoğan, tüm okurlarını Özgür Haber ile dayanışmaya çağırıyor. (MEDYA SERVİSİ)
www.ozgurhaber.net
ÖNCEKİ HABER

İnsan Tacirleri kanal D 22.30

SONRAKİ HABER

Çanak anten tamir eden işçi çatıdan düştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa