21 Mart 2008 00:00

İstanbul’da pazar günü kutlanacak

İstanbul Newroz Tertip Komitesi, İstanbul’daki Newroz kutlamalarına ilişkin DTP il binasında basın açıklaması düzenledi.

Paylaş

İstanbul Newroz Tertip Komitesi, İstanbul’daki Newroz kutlamalarına ilişkin DTP il binasında basın açıklaması düzenledi. Tertip Komitesi bu yılki Newroz kutlamalarının Zeytinburnu Kazlıçeşme alanında gerçekleştirileceğini belirtti.
Yapılan basın açıklamasında konuşan İstanbul DTP İl Başkan Yardımcısı ve İstanbul Newroz Tertip Komitesi Başkanı Sultan Tobtaş, Newroz’un, barışın, özgürlüğün ve isyanın simgesi olduğunu söyledi.
Bu yıl ki Newroz kutlamaları için 23 Mart Pazar günü Zeytinburnu Kazlıçeşme alanını belirlediklerini söyledi.
Tertip Komitesi Başkanı Toptaş, işçi ve emekçilerin sosyal yıkım politikalarıyla yoksullaştırıldığı, Ortadoğu’nun işgal altında tutulduğu bir dönemde geçtiklerini belirterek, “Newroz: emperyalistlerin, işbirlikçilerin, saldırılarına karşı işçilerin ve ezilen, yok sayılan halkların karşı duruşlarının ifadesidir” dedi.
Yapılan açıklamada bu yılki kutlamalara DTP, EMEP, ESP, HÖC, SODEP, DHP, BDSP, TÖP, ODAK, DİP Girişimi, TUDEF, HKM, KÖZ, PDD, Antikapitalist, KESK şubeler platformu, Kaldıraç, Partizan, Alınteri gibi birçok siyasi parti, kitle örgüt temsilcileri ve dergi çevrelerinin katılacağı belirtildi. (İstanbul/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Birlik ve kardeşlik coşkusuyla Newroza...

SONRAKİ HABER

AKP’li aday camideki kahvaltı etkinliğinde seçim çalışması yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa