26 Mart 2008 00:00

Yörsan işçileri kampanya başlattı

Tek Gıda-İş Sendikası’na üye oldukları için işten atılan Yörsan işçileri, direnişlerini halka anlatmak ve destek istemek için imza kampanyası başlattı.

Paylaş

Tek Gıda-İş Sendikası’na üye oldukları için işten atılan Yörsan işçileri, direnişlerini halka anlatmak ve destek istemek için imza kampanyası başlattı. Susurluk Çınaraltı’nda açılan imza standı üç gün açık duracak. İmza kampanyasına destek olan Pınar Kılıç, patronun vicdansız olduğunu söyledi. “Ben nişanlıyım. Nişanlım da Yörsan’da çalışıyordu. Sendikaya üye olduğu için işten atıldı” diyen Kılıç, işçilerin kazanacağına inandığını dile getirdi. Zekeriye Şentürk ise haksızlıkların patrondan yana kanunlar nedeniyle yaşandığını belirterek “Kanunlar işçiden yana olmalı, hatta kanunları da işçiler yapmalı” dedi. Erol Targal da işçilerin kazanacağına olan inancını dile getirdi.
Susurluk Şeker Fabrikası’ndan emekli olan Ramazan Akça, şöyle devam etti: “Benim çocuğum da Yörsan’da çalışıyordu, çıkarıldı. İş güvenceli ve daha iyi bir yaşam için sendikada örgütlenmek şart. Hükümetin başındakiler her konuda ahkam kesiyorlar ama sendika hakkı, örgütlenme hakkı söz konusu olunca çıt yok. Oyları işçiden alıp, hizmeti patronlara yapıyorlar.” (Balıkesir/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

TEKEL işçileri ile dayanışma

SONRAKİ HABER

Metris Cezaevinde yangın: Çok sayıda itfaiye ve polis sevk edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa