18 Şubat 2009 00:00

TSK Ergenekon soruşturması başlatmış!

ERGENEKON iddialarıyla ilgili olarak Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kendi içinde bir soruşturma başlattığı belirtildi. Kanal D ana haberde önceki akşam yayınlanan habere göre, Genelkurmay Başkanlığı iddiaların peşine düştü

Paylaş

ERGENEKON iddialarıyla ilgili olarak Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kendi içinde bir soruşturma başlattığı belirtildi. Kanal D ana haberde önceki akşam yayınlanan habere göre, Genelkurmay Başkanlığı iddiaların peşine düştü. Önce gizli askeri belgeleri sızdıranlar araştırılmaya başlandı. Bu nedenle istihbarat bilgilerini görenler, okuyanlar ve işlem yapanlar yakın takibe alındı. Onların kimlerle ilişki kurduğu, hangi siyasi eğilimler taşıdığı belirlendi. Gizli bilgileri görme yetkileri yeniden düzenlendi. Kuşku duyulan personelin görev yerleri değiştirildi. Habere göre, bilgi sızdırdığı saptananlar hakkında da yasal işlem yapıldı.
Görevdeki subayların derneklerle bağlantıları not edildi. Genelkurmay aynı şekilde emekli subayları da sıkı bir incelemeden geçirdi. Emekli olduktan sonra görev aldıkları dernekler tek tek isimlendirildi. Hangi televizyon programlarına çıktıkları, hangi gazetelerde yazdıkları ve ne söyledikleri rapor haline getirildi Bazı komutanlardan o gazete ve dergilere yazmamalarını, kimi kanallara çıkmamalarını istedi.

Subaylar İNCELENDİ
Subay ve astsubayların ideolojik yaklaşımları ve hangi partiye yakın olduklarının incelendiğinin de savunulduğu haberde, sadece askeri personelin değil, TSK’da çalışan sivillerin siyasi eğilimleri ve yakın oldukları partilerin de belirlendiği öne sürüldü.
Özden Örnek’in bilgisayarından çıktığı öne sürülen darbe günlükleri de incelendi. (HABER MERKEZİ)
Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

rumuzlu komiklikler -4-

SONRAKİ HABER

Orman işçisi, kesilen ağacın altında kaldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa