SİLOPİ’DE ERGENEKON OPERASYONU

Faili meçhul cinayet iddiaları ve ‘ölüm kuyuları’nda çıkan kemiklerle ilgili olarak Silopi’de 8 kişinin gözaltına alınmasından sonra dün de Cizre’de dört kişi gözaltına alındı.


Faili meçhul cinayet iddiaları ve ‘ölüm kuyuları’nda çıkan kemiklerle ilgili olarak Silopi’de 8 kişinin gözaltına alınmasından sonra dün de Cizre’de dört kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların JİTEM mensubu olduğu iddia ediliyor.
Gözaltına alınanların Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz’ün talebi üzerine İstanbul’a gönderildiği öğrenildi. Gözaltına alınanların isimleri şöyle:
JİTEM tetikçisi olduğu belirtilen ve önceki gün gözaltına alınan Koçero Saluci’nin kardeşi Hasan Saluci, İzzettin Erkan, Zeki Çoban. Cizre ve Silopi’de faili meçhul cinayet iddiaları ile ilgili yapılan kazılarda kemik ve kanlı kumaş parçaları bulunmuştu. Öte yandan, önceki gün gözaltına alınan zanlılar arasında JİTEM davasının sanıklarından Lokman Gündüz’ün de olduğu iddia edildi. Gündüz, Eski JİTEM Grup Komutanı Ahmet Cem Ersever’le birlikte çalışırken; Ahmet Zeyrek’i öldürdüğü iddiasıyla yargılanıyordu. ŞIRNAK
www.evrensel.net