25 Mart 2009 04:00

100 TL taksitle konut başvuruları başladı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yoksul vatandaşlara yönelik yapılacak ve 100 liradan başlayan taksitlerle satılacak 45 metrekarelik konutların satışı için talep toplanmaya yarın başlanıyor.

Paylaş

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yoksul vatandaşlara yönelik yapılacak ve 100 liradan başlayan taksitlerle satılacak 45 metrekarelik konutların satışı için talep toplanmaya yarın başlanıyor.
İlk aşamada 16 ilde yapılacak 8 bin 804 konuttan almak isteyen vatandaşlar, bu illerdeki24 Nisan’a kadar valiliklere başvuracak.
Adana Akkuyu’da 752, Ankara Mamak-Kusunlar’da 1176, Antalya Çıplaklı’da 448, Ağrı Suçatağı’nda 280, Bursa Karacabey’de 36, Çanakkale Kepez’de 448, Diyarbakır Üçkuyular’da 1024, Eskişehir Aşağısöğütönü’nde 928, Erzurum Kazımkarabekir’de 456, Gaziantep Şahinbey’de 592, Konya Meram’da 688, Kilis merkezde 96, Malatya merkezde 360, Sakarya Korucuk’ta 496, Trabzon Bahçecik’te 224 ve Van Kevenli’de 800 konutun satışı için bugünden itibaren başvurular alınacak. Aynı kapsamda Bursa Gürsu’da yapılacak 564 ve İzmir Kemalpaşa’da yapılacak 744 konuta ilişkin başvuru takvimleri sonra açıklanacak.
Sosyal Yardımlaşma Genel Müdürlüğü iş birliği ile gerçekleştirilecek projeler kapsamında 45 metrekare büyüklüğünde, 1 oda 1 salon nitelikte inşa ettirilecek konutlar, peşinatsız, 240 ay (20 yıl) vade ile ve 100 liradan başlayan taksitlerle satılacak.
BAŞVURU KOŞULLARI
Konutlara başvuracak olanların TC vatandaşı olması, uygulama il-ilçesinde en az 3 yıldır oturuyor veya il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması ve Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) tabi olmaması, TOKİ’den daha önce konut almamış olmaları veya kredi kullanmamış olmaları; kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı herhangi bir gayrimenkulün bulunmaması gerekiyor. Başvuranlar, 30 yaş ve üzerinde olmalıdır. Ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmayacak. Babası veya hem babası hem de annesi vefat etmiş yetim bekar bayanlarda yaş şartı 25 yaş ve üzeri olarak belirlendi.
BAŞVURU BELGELERİ
Başvuru sırasında, nüfus cüzdanı fotokopisi, projenin bulunduğu il veya ilçe sınırları içerisinde 3 yıldır ikamet ettiğine dair ikametgahı, aile bireylerinin TC kimlik numaraları, özürlü vatandaşlara Özürlüler İdaresi tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporu istenecek. Ayrıca, başvuran vatandaşlar, kendilerinin, eşlerinin ve velayetleri altındaki çocuklarının kira, faiz geliri vb. gelirleri olmadığını beyan edecek. Sonuçlar mayıs-haziranda kuralarla belirlenecek. (İSTANBUL)
ÖNCEKİ HABER

Memurlar pakete sitemli!

SONRAKİ HABER

Antep'te işe alınmadığı için kendini yakan yurttaş hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa