28 Mart 2009 04:00

‘Önümüze bakmalıyız’

TRABZONSPOR Kulübü Başkanı Sadri Şener, Trabzonspor’u hiç kimsenin beklemediği çok iyi yerlere getirdiklerini söyleyerek, yaşadıkları kötü haftalara takılıp kalmanın bir anlamının olmadığını, artık önlerine bakmak zorunda olduklarını kaydetti.

Paylaş

TRABZONSPOR Kulübü Başkanı Sadri Şener, Trabzonspor’u hiç kimsenin beklemediği çok iyi yerlere getirdiklerini söyleyerek, yaşadıkları kötü haftalara takılıp kalmanın bir anlamının olmadığını, artık önlerine bakmak zorunda olduklarını kaydetti.
Trabzonspor’un geçen sezon ve ondan önceki sezonlarda yaşadıklarının hemen unutulduğunu söyleyen Başkan Şener, “Yönetim olarak bu sezon yeniden bir takım inşa ettik. Geçtiğimiz sezon ve ondan önceki seneler kulübün yaşadıkları ortadayken, bunların hemen unutulduğunu görüyorum. Buna da doğal karşılıyorum. Kulübü hem sosyal yapı, hem ekonomik, hem puan hem de futbol olarak çok iyi yerlere getirdik. Bu konuda bize yapılacak olan eleştiriler haksızlık olur” diye konuştu.
‘İSTİKRARLIYIZ’
Bu sezon sürekli zirvede yer alan takımlar arasında yer aldıklarını belirten Şener, “Takımda bir istikrar var. Bütün takımların puanları birbirine yakın. Çok kötü maçlarımız da oldu. Son dönem bizim için kötü geçti, ama artık bu maçlara takılıp kalmanın bir anlamı da yok. Önümüzdeki İstanbul B.Belediyespor maçına kilitlenerek alacağımız galibiyetle yeniden bir başlangıç yapmalıyız” dedi.
‘YANAL’I RAHAT BIRAKMALIYIZ’
Bir takım hocasını çok değiştirirse ben o kulüplere büyük kulüp olarak bakmam” diyen Şener, teknik direktör Ersun Yanal’ın şampiyonluk yaşamak isteyen bir teknik direktör olduğunu söyledi. Şener, “Hoca göndermek doğru bir iş değil. Bir takım hocasını çok değiştirirse ben o kulübe büyük kulüp olarak bakmam. Kadroda ve teknik heyette istikrar önemlidir. Hocayı gönderirsiniz yerine gelecek olan da 4-5 ay dayanır bu mantıkla. Teknik direktör Ersun Yanal, genç jenerasyonun en iyi hocalarından biri. Şampiyonluk yaşamak isteyen bir teknik adam. Onu biraz rahat bırakmalıyız diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
HER MAÇ FİNAL
Gelecek sezondan itibaren şampiyonluğa oynayacaklarını belirten Şener, “Gelecek sezon şampiyon olacak bir takım kurduk. Bu sezon da şampiyonluk gelirse yok demeyiz. Gelecek sezon yapacağımız takviyelerle şampiyonluğun en güçlü adayı olduğumuzu söyleyeceğiz” diye konuştu.
Şener, kalan maçlarda taraftarın takımına destek olmasını isteyerek sözlerini tamamladı.
(SPOR SERVİSİ)
ÖNCEKİ HABER

yeni karşılama programı!

SONRAKİ HABER

Öcalan’ın ikinci açıklaması ve bir sondaj süreci

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa