Mahalleye vizontele geldi!

Çiğli Güzeltepe Mahallesi’nde, yüz dolayında kişinin katıldığı bir film gösterimi düzenlendi.


Çiğli Güzeltepe Mahallesi’nde, yüz dolayında kişinin katıldığı bir film gösterimi düzenlendi. “Güzeltepe’ye Vizontele geliyor” sloganıyla, Güzeltepe ve Şirintepe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde düzenlenen etkinliğe, mahalle kadınları çocuklarıyla beraber katılırken, katılımcıların çoğunluğunu gençler oluşturdu.
Geçtiğimiz hafta yine dernek binasında “Krizin Halk Sağlığı Üzerindeki Etkileri ve Yerel Yönetimlerin Rolü” konulu söyleşiden sonra oluşan gençlik grubunun aldığı kararlar doğrultusunda başlatılan çalışmalar kapsamında, mahallede sinema günleri düzenlendi. İlk film gösterimi etkenliğinde Hamdi Alkan’ın yönettiği “Bayrampaşa Ben Fazla Kalmayacağım” filmi gösterildi.
Gösterimden önce 1 Mayıs’ın tarihçesi ve Deniz Gezmiş’lere ilişkin kısa belgeseller ilgiyle izlendi. Bu çalışmaların devam etmesi gerektiğini söyleyen gençler, gönüllü olarak isimlerini yazdırıp çalışmalara katılacaklarını söylediler. Tiyatro ve halkoyunları grubu oluşturulmasının yanı sıra her hafta bir günün, mahallede sinema izleme günü olarak belirlenmesi kararlaştırıldı. (İzmir/EVRENSEL)
Bayram Akgül
www.evrensel.net