Amatör Tiyatrolar Festivali başlıyor

GÖSTERİ Sanatları Merkezi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Amatör Tiyatro Festivali’nin 7.’si 1-11 Haziran tarihleri arasında Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi tiyatro salonunda gerçekleştirilecek.


GÖSTERİ Sanatları Merkezi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Amatör Tiyatro Festivali’nin 7.’si 1-11 Haziran tarihleri arasında Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi tiyatro salonunda gerçekleştirilecek.
Her yıl olduğu gibi üniversitelerin yanı sıra amatör tiyatro heyecanını yaşatan tiyatro gruplarının da katıldığı Tiyatro Festivali’nde bu sene şu gruplar yer alıyor: Ar-El Üniversitesi Çam Sakızı Çoban Armağanı Ekibi (Artiz Mektebi), Fatih Üniversitesi Tiyatrosu-Tiyatro Fatih (Eylül Zaman İçinde), Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Topluluğu (Ah Şu Gençler), Galatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu (Git Gel Dolap), Şükrü Balcı Polis Meslek Yüksek Okulu Tiyatro Kulübü (Sevgi Karakolu), Galatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu (Ziyaretçi), Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü (Kadın Oyunları), Maltepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü Oyuncuları (Bozuk Düzen), Bakırköy İş Adamları Derneği TiyatroMUZ (Yansımalar), İstanbul Ticaret Üniversitesi Tiyatro Kulübü (Oyun Nasıl Oynanmalı), Bilgi Üniversitesi Tiyatro Triole (Bir Varmış Hep Varmış), Tiyatro Veto (Carar Ana’nın Silahları), Tiyatro Biz Bize (Tarçın Bey Evleniyor), Gösteri Sanatları Merkezi (Pusuda), Yaşar Tiyatrosu (Akıl Defteri), Sakarya Gençlik ve Spor Kulübü Tiyatrosu (Ben Sana Söylemiştim), Marmara Üniversitesi Mizah Kulübü (Kaymaklı Dondurma Rengindeki O Güzelim Takım Elbise), Marmara Üniversitesi Mimikomedi Tiyatrosu (Beni Hatırladınız mı), Eyüp Otakçılar Lisesi Tiyatro Topluluğu Oyuncuları (Yedekçi), Fatih Belediyesi Tiyatro Topluluğu (Gelincik). Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek festival süresince bütün oyunlar ücretsiz olarak seyredilebilecek.
Gösteri Sanatları Merkezi Eğitmenlerinden oluşan jürinin değerlendirmeleri sonucu, her yıl olduğu gibi en İyi yapım, en iyi yönetmen, en iyi erkek oyuncu, en iyi kadın oyuncu, en iyi yardımcı erkek oyuncu, en iyi yardımcı kadın oyuncu ve jüri özel ödülü kategorilerinde ödüller sahiplerini buluyor.
Tiyatro eğitiminde 15. yılını kutlayan Gösteri Sanatları Merkezi’nden iki yıllık eğitim alarak mezun olanlar için de bir tören düzenleniyor. Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde 12 Haziran günü 19.30’da başlayacak programda, hem amatör tiyatrolara ödülleri verilecek hem de Gösteri Sanatları Merkezi’nin 2. Sınıf mezunları Rauf Altıntak’ın yönetiminde Şinasi’nin Şair Evlenmesi adlı oyununu seyirciyle buluşturacak. (KÜLTÜR SERVİSİ)
www.evrensel.net