Anaokulu yanındaki baz istasyonuna tepki

Eryaman Güzelkent Mahallesi sakinleri, mahallelerinde bir anaokulunun çok yakınında kurulu olan baz istasyona tepkilerini dile getirerek yetkilileri duyarlı olmaya çağırdılar.


Eryaman Güzelkent Mahallesi sakinleri, mahallelerinde bir anaokulunun çok yakınında kurulu olan baz istasyona tepkilerini dile getirerek yetkilileri duyarlı olmaya çağırdılar.
Baz istasyonları ile ilgili kaygılar ve yetkililerin uyarıları devam ededursun, baz istasyonları denetimsiz ve sağlığa zarar verecek şekilde kurulmaya devam ediyor. Yetkililer baz istasyonlarının özellikle okulların, hastanelerin yakınlarına kurulmaması gerektiğini söylüyorlar ama istasyonlarının kurulmasında bu uyarıların dikkate alınmadığının bir örneği de Eryaman Güzelkent Mahallesi’nde yaşanıyor.
Baz istasyonunun yakınında kurulu olan Özgüven Anaokulu sahipleri ile Güzelkent Mahallesi sakinleri, mahallelerinde, hem de bir anaokulunun yakınında olan baz istasyonundan rahatsızlıklarını dile getirmek için bir araya geldiler.
Radyasyonsuz çevre isteklerini dile getirmek için bir araya gelen Güzelkent Mahallesi sakinleri, mahallelerinde daha önce de bir çok sorunla karşılaştıklarını ve bu sorunlardan el ele verip kurtulduklarını, şimdi de baz istasyonundan aynı şekilde kurutulacaklarını söylediler. Baz istasyonunun yakınında bulunan Özgüven Anaokulu yetkilisi İnan Özgüven ailelerin tedirgin olduğunu, baz istasyonu okulun yanında bulunduğu için çocuklarını okula yazdırma konusunda endişeli olduklarını dile getirdi.
Okulun yetkileri olarak bu duruma bir son vermek, çocukların baz istasyonunun yaratacağı zararlardan korunmasını sağlamak istediklerini belirten Özgüven, yetkilileri duyarlı olmaya çağırdı. (Ankara/EVRENSEL)
Sibel Polat
www.evrensel.net