Kocaoğlu’ndan Çevre ve Orman Bakanlığı’na baraj tepkisi

Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan 1/100 bin ölçekli imar planında İzmir’in gelecek yıllardaki su ihtiyacını karşılamak amacıyla yapılması...


Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan 1/100 bin ölçekli imar planında İzmir’in gelecek yıllardaki su ihtiyacını karşılamak amacıyla yapılması planlanan Çamlı Barajı’nın yer almamasına tepki gösteren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Biz altına karşı değiliz, ama suyumuzun peşindeyiz” dedi.
Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan 1/100 bin ölçekli imar planında İzmir’in su ihtiyacının karşılanması bakımından hayati önem taşıyan Çamlı Barajı’nın yer almaması tartışma yarattı. İmar planına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da bir açıklama yaparak tepki gösterdi. Çamlı Barajı’nın yapılması konusunda kararlılıklarını sürdürdüklerini belirten Kocaoğlu, altın aranmasına karşı olmadıklarını ancak İzmir’in su kaynaklarını da korumak istediklerini söyledi. Bölgenin İzmir’in tek baraj zonu olduğunu ifade eden Kocaoğlu, şunları kaydetti: “İzmir gibi nüfusu 3,5 milyon olan ve 30 yıl içerisinde daha da artacak olan bir kentin tek baraj zonunda altın madenciliği faaliyeti yürütülmesini istemiyoruz. Biz suyumuzun peşindeyiz.” (İZMİR)
www.evrensel.net