zama zingo

 • * Bir Bulut Olsam’da kararsız birtakım unsurlar olduğunu görüyorduk da, bu kadar coşmalarını beklemiyordum. Zaten o doktor karakteri, hani o olmasa dizideki herkesin ölecek olduğu...


  * Bir Bulut Olsam’da kararsız birtakım unsurlar olduğunu görüyorduk da, bu kadar coşmalarını beklemiyordum. Zaten o doktor karakteri, hani o olmasa dizideki herkesin ölecek olduğu, neden kızı bu kadar sever de gidip bir şey yapmaz, o hiç belli değil. Öğretmen bir acayip adamdı. Düzgün bir adama benziyorken, tecavüze bile başladı. Narin, bir ay içinde sevmediği iki adamın üst üste tecavüzüne uğradı. Ama sakin sakin oturuyor.
  * Dizinin hepten kontrolden çıktığı yer de, herkesin Mustafa’ya acımaya başlaması. Nasıl yani? Bu adam değil miydi, bütün olanların sorumlusu? Kızın babası içeride, anası hasta, kız bir türlü toparlanamadı, bütün halk şikayetçi, Mustafa akıl hastanesinde diye herkes ona acıyor.
  * Şimdiden uyarımı yapayım, yoksa aklım orada kalacak. Eğer dizinin finalinde psikopat Mustafa ile mıymıy Narin’i evlendirirlerse, üstelik bunu “Birbirlerine zarar verecek kadar aşık olma” teorisine bağlarlarsa, iki elim kumandadadır, bilsinler. Öyle hissettirdiler, vallaha tüylerim diken diken oldu. Saçmalamanın da bir sınırı yok mu?
  * Mustafa’nın soyadı Bulut ya, bütün diziyi Narin’in bu aptalca hayal peşinden koşmasına dönüştürmüş olurlar. “Bir Bulut Olsam”mış. Olma. Olmayıver.
  ÇAĞDAŞ GÜNERBÜYÜK
  www.evrensel.net