15 Ekim 2009 00:00

Özkök, magazin konusunda sorulmadan konuşmuyormuş!

Hürriyet genel yayın yönetmeni Ertuğrul Özkök, günlerdir kendisine magazin basınıyla ilgili tartışmaların sorulmasını beklediğini yazdı.

Paylaş

Hürriyet genel yayın yönetmeni Ertuğrul Özkök, günlerdir kendisine magazin basınıyla ilgili tartışmaların sorulmasını beklediğini yazdı. Magazin Gazetecileri Derneği üyesi olduğunu açıklayan Özkök, “sanatçıların yanındayım” dedi.
Türkiye’nin en çok satan gazetelerinden birinin genel yayın yönetmeni olan ve haftanın her günü köşe yazısı yazan Ertuğrul Özkök’ün, bu konudaki görüşünü belirtmek için neden kendisine soru sorulmasını beklediği anlaşılamadı. Özkök, bu isteğini, Magazin Gazetecileri Derneği’nin üyesi olmasıyla açıkladı.
Dünkü yazısına “Kimse bana şunu sormadı” başlığını atan yazarın beklediği soru, tam olarak şu: “Siz Magazin Gazetecileri Derneği üyesisiniz. Bu son olaylar hakkında ne düşünüyorsunuz?”
“Onlar sormadı ben düşüncemi söyleyeyim” diyen Özkök, okurları görüşünden mahrum bırakmadı. Gazetenin magazin servisi müdürü Selim Akçin’in gazeteciliğini öven yazar, Akçin’in, Timuçin Esen’in haksız olduğu düşüncesine köşesinde yer verdi.
Özkök köşesinde şöyle ifadeler kullandı: “Bu meslekte magazin gazetecilerine en fazla anlayışla yaklaşan insanlardan biri benim. (...) Ama ben artık bütün dünyada, tek tip gazetecilik anlayışının yıkıldığına inanıyorum. İnandığım bir başka şey de, magazin dediğimiz şeyin, hayatımızı renklendirmedeki etkisinin giderek artması.”
“Magazin gazeteciliği, insanların haklarına tecavüz etmek değildir” eleştirisini yazısının sonuna saklayan Özkök, “Bu olaylarla ilgili görüntüleri izledim. Ben, o sanatçıların tarafındayım” dedi.
Magazin gazeteciliğini tartışmak isteyen Özkök’ün son sözü ise şu oldu: “Hâlâ Magazin Gazetecileri Derneği kartımı taşıyorum.”
(MEDYA SERVİSİ)
Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Uğur Yücel: Kaçmadım

SONRAKİ HABER

Pahalı logo değişti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...