16 Ekim 2009 04:00

Sandıktan kızlar çıktı!

Çocukların demokrasi bilincini geliştirmek için yapılan sınıf başkanlığı seçimleri renkli görüntülerin ortaya çıkmasına neden oluyor.

Paylaş

Çocukların demokrasi bilincini geliştirmek için yapılan sınıf başkanlığı seçimleri renkli görüntülerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Adana’da 1 hafta süren seçim kampanyaları boyunca toplam 10 öğrenci vaatlerde bulundu, yapacaklarının propagandasını yaptı. Tabii bunu ülkeyi yönetenlerin yaptığı gibi, yalanlara sarılma ihtiyacı duymadan yaptılar.
Adana’nın Seyhan ilçesindeki Lütfiye Kısacık İlköğretim Okulu’nun 2/A sınıfında, önceki gün sınıf başkanlığı seçimi yapıldı.
2/A Sınıf Öğretmeni Münir Korkmaz’ın “Demokrasi ve Seçimler” üzerine yaptığı açış konuşmasıyla seçim süreci başladı. Bir hafta önce 36 adayla başlayan seçim süreci, önseçimler yolu ile 10 adaya düşürüldü. Bu 10 aday, 1 hafta boyunca propaganda yaptı ve sınıfı afişlerle donattı.
Sınıf öğretmeninin konuşmasından sonra sınıf başkanlığı adayları da birer konuşma yaparak vaatlerini seçmenlerine anlattılar. Daha sonra genel milletvekili seçimlerinde uygulanan tüm aşamalar yerine getirilerek seçimler yapıldı. Seçime hem öğrenciler hem de veliler büyük ilgi gösterdi.
Sayım sonucunda sınıf başkanlığına Nur Salgıç seçildi. Başkan yardımcılıklarına ise eşit oy alan Münevver Keskin ile Edanur Özmen getirildi. (Adana/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Hrant’ın anavatanına HOŞ GELDiNiZ!

SONRAKİ HABER

Bursa Demokrasi Güçleri ulaşım zammını ve YSK kararını protesto etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa