16 Ekim 2009 00:00

Malatya’da öğrencilere faşist saldırı

Malatya İnönü Üniversitesi’nde yurtsever, devrimci ve demokrat öğrenciler üç gün boyunca faşist saldırıya maruz kaldı. Üç yurtsever öğrenci yaralanırken, durumu ağır olan bir öğrenci hastanede tedavi altında alındı.

Paylaş

Malatya İnönü Üniversitesi’nde yurtsever, devrimci ve demokrat öğrenciler üç gün boyunca faşist saldırıya maruz kaldı. Üç yurtsever öğrenci yaralanırken, durumu ağır olan bir öğrenci hastanede tedavi altında alındı. Dün de üç öğrenci bıçaklandı.
Battal Gazi Öğrenci Yurdu’nda Kürt öğrencilere yönelik ülkücü grubun tehditleri ile başlayan olaylar, kampüse sıçradı. Ülkücülerin provokasyonu ile başlayan olaylar kavgaya dönüştü.
Bıçak darbesi alan Fırat Bulut tedavi altına alınırken, saldırıyı gerçekleştirenler ise olay yerinden rahatça kaçtı. Yaşanan olaylarda saldırıya uğrayan Sipan Oruçlu, yaşananları anlatarak, hedef gösterildiklerini kaydetti. Yaşanan faşist saldırı için suç duyurusunda bulunduklarını söyleyen Oruçlu, “Savcıları göreve çağırıyorum. Olayın sorumluları cezalandırılsın” dedi. Yaşanan olayların farklı yere çekilmemesi gerektiğini belirten DTP Merkez İlçe Başkanı Zeki Kılıçgedik de sorumluların cezalandırılmasını istedi.
(MALATYA)
Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Polisler ceza alacak mı?

SONRAKİ HABER

Flört sürüyor görüşme belirsiz!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...