Ayakkabıda Çin süreci

Ayakkabı üreticisi Hangar Ayakkabı, Şişli mağazasında kilo ile ayakkabı satışına başlayacak. Kilosu 5 liradan satılacak olan ayakkabının tanesi 2-2.5 liraya gelirken, kiloya yaklaşık 2-2.5 çift ayakkabı düşecek.


Ayakkabı üreticisi Hangar Ayakkabı, Şişli mağazasında kilo ile ayakkabı satışına başlayacak. Kilosu 5 liradan satılacak olan ayakkabının tanesi 2-2.5 liraya gelirken, kiloya yaklaşık 2-2.5 çift ayakkabı düşecek. Kilo ile ayakkabı satışı hakkında bilgi veren Hangar Ayakkabı Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Selçuk, kampanyanın cumartesi günü Şişli mağazasında başlayacağını açıkladı.
Bu kapsamda mağazanın bir bölümünün kilo ile satılacak ayakkabılara ayrıldığını söyleyen Selçuk, 5 ton ayakkabının satışa çıkarılacağını açıklayarak, “Sezon geçişlerindeki durgunluğu atmak ve bir nebze olsun vatandaşın bütçesine destek olmak için Şişli mağazasında kilo ile ayakkabı satışı kararı aldık. Bu sayede hem sezon geçişlerinde makinelerin çalışması sürdürülecek, hem de işçi çıkartmanın önüne geçilmesi amaçlanıyor” dedi.
1 SEPET DOLDURMA HAKKI
Hangar’ın yıllık 15 milyon çift ayakkabı üretimi gerçekleştirdiğini söyleyen Selçuk, kampanyanın dönemsel olarak büyük mağazalarda gerçekleştirileceğini söyledi. Kilo ile satılacak ayakkabı miktarının 5 ton olacağını belirten Selçuk, şunları söyledi: “Mağazamızda kiloyla satılan ayakkabı reyonunda herkese bir sepet doldurma hakkı vereceğiz. Sepette kaç çift var? Diyelim ki 10-15 çift. Bu bir sepet ayakkabı da yaklaşık 5 kilo civarı olacak. Kilosu 5 liradan, 5 kilo için 25 lira ödenmiş olacak. Yani 1 çift ayakkabı 2-2.5 liraya gelecek. Hassas terazide gramı gramına tartacağız. Gramı gramına ödeme yapılacak.”
Kiloyla ayakkabı satışının şimdilik 6 büyük mağazada gerçekleştirileceğini anlatan Alpaslan Selçuk, ilki Şişli mağazasında gerçekleşecek olan kiloyla ayakkabı satışının, daha sonra Bakırköy, Avcılar, Kartal, Eskişehir ve Adapazarı’nda son bulacağını belirtti.
ÇİN KIYASLAMASI
Ayrıca kampanyanın başlayacağı cumartesi gününden itibaren Türkiye’deki tüm Hangar mağazalarında yeni sezon çizme, bot ve spor ayakkabıların 10 TL’den satışa sunulacağını açıklayan Selçuk, satışa sunulan ürünlerin stoklarla sınırlı olmadığını, 15 Şubat 2010 tarihine kadar bu fiyatların geçerli olacağını açıkladı.
Bu yıl Çin’i ucuz ayakkabı satışında yendiklerini dile getiren Selçuk, “Çin’i ucuz ayakkabıda yendik. Onların ucuz ve kalitesiz ayakkabılarına karşı biz de ucuz ayakkabı ürettik ve sattık. Ama bizimki insan sağlığını tehdit eden kimyasal ürünleri içermeyen kaliteli yerli ürünlerden oluşuyor” ifadelerini kullandı. (ANKARA)
www.evrensel.net