17 Ekim 2009 04:00

‘Sendika değiştirmezsen naklen tayin ederim’

Tüm Bel-Sen Ankara 1 No’lu Şube Başkanı Yusuf Şenol, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde artan sendikal baskı, sürgün, tayin ve tehditlere dikkat çekerek, bunların...

Paylaş

Tüm Bel-Sen Ankara 1 No’lu Şube Başkanı Yusuf Şenol, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde artan sendikal baskı, sürgün, tayin ve tehditlere dikkat çekerek, bunların, AKP’nin gerçek demokrasi ve özgürlük anlayışının göstergesi olduğunu söyledi. Dün şubede bir basın toplantısı düzenleyen Şenol, İ. Melih Gökçek’in dört dönemdir belediye başkanlığı yaptığını, AKP’li belediye yönetiminin bu dönem kadrolarını yenileyerek, kuvvetlendirdiğini söyledi. Şenol, son dönemde üyeleri üzerinde iyice yoğunlaşan sendika değiştirme baskısını “AKP kadrolarının siyasi tavrı” olarak yorumladı. Üyelerinin, ulaşım olanaklarının olmadığı, bina dahi bulunmayan yerlere, “görev tanımı” olmadan gönderildiklerini, bu baskılara rağmen emekli olmayı reddeden üyeleri Adnan Acar’ın eşinin de Gölbaşı Şubesi’ne sürgün edildiğini belirten Şenol, “Bu, örgütlenme hakkı ve aile hayatına müdahaledir ve anayasal bir suçtur” dedi. Şenol, genel müdür yardımcısının, daire başkanı ve şube müdürlerine, “Ne tarafa dönsem Tüm Bel-Sen üyesi görüyorum, bu duruma müdahil olun” talimatı verdiğine şahit olduklarını söylediklerini aktardı.
“2 gün içinde Bem Bir-Sen’e üye olun” baskıları yapıldığını belirten Şenol, üyelerinin yasal hakları için mahkeme yoluna da başvurduklarını açıkladı.(Ankara/EVRENSEL)
Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

İşçiler birleşsin belirsizlik bitsin

SONRAKİ HABER

EKONOMİK PERSPEKTİF

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...