20 Ekim 2009 00:00

Hikmet Karagöz’den ağaçlar sergisi

Oyuncu, Karikatürist ve Ressam Hikmet Karagöz, “Ağaçlar” adını verdiği kişisel suluboya resim sergisini Nilüfer Belediyesi Konak Kültürevi’nde izlenime açtı.

Paylaş

Oyuncu, Karikatürist ve Ressam Hikmet Karagöz, “Ağaçlar” adını verdiği kişisel suluboya resim sergisini Nilüfer Belediyesi Konak Kültürevi’nde izlenime açtı. 1964 yılında sanat hayatına başlayan ve uzun yıllar “Bizimkiler” dizisinde “Abbas” rolüyle hayranlarının gönlünde taht kuran Usta Oyuncu ve Ressam Hikmet Karagöz, el emeği göz nuru dökerek bir yıl içerisinde hazırladığı suluboya resim sergisini Nilüferli sanatseverlerin beğenisine sundu. Suluboya tekniğinin ustalarından olan sanatçının bu sergisinde, hızlı düşünmeyi, hızlı hareket etmeyi, güçlü duyumu, sabırlı ve titiz çalışmayı gerektiren ve hata kabul etmeyen zor bir teknik olan suluboya ile yapılmış ağaç resimleri yer aldı.
Konak Kültüevi’ndeki sergi açılışında konuşan Nilüfer Belediyesi Başkan Vekili Murat Paçacı, böylesine üstün meziyetleri olan bir sanatçıyı Nilüfer’de ağırlamaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi. Suluboya resimlerinin her birinin oluşmasında büyük sabır gerektiğini söyleyen Başkan Vekili Murat Paçacı, “Televizyon dizilerinden de tanıdığımız Usta Sanatçı Hikmet Karagöz’ün ressamlık özelliğini ilk defa burada öğrendim. Açık söyleyeyim, böylesine güzel eserlerin gizli kalmasından üzüntü duydum” dedi.
Usta Sanatçı Hikmet Karagöz, 1985 yılından beri suluboya resimler yaptığını belirterek, “Bu sergimde ağaçları konu aldım. Ağaçlar bana her zaman hüzün verir. Uzun seyahatler ve dizi çekimleri sırasında uçsuz bucaksız tarlaların ortasında her zaman gölgesine sığınılacak bir ağaç vardı. Ben de o ağaçlara sığındım bu sergimde. Beni yalnız bırakmayan sanatsever dostlarıma teşekkür ederim” dedi. Çok sayıda Nilüferli sanatseverin katıldığı Konak Kültürevi’ndeki sergi, 31 Ekim’e kadar açık kalacak. (Bursa/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Oskay son yolculuğuna uğurlandı

SONRAKİ HABER

Bağcılar'da kaçak Kuran kursunda cinsel istismar iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa