19 Kasım 2009 00:00

AŞIDAKİ KAFA KARIŞIKLIĞINDA BAŞBAKAN’IN KATKISI YOKMUŞ!

SAĞLIK Bakanı Recep Akdağ, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın domuz gribi aşısıyla ilgili yaptığı açıklamaların...

Paylaş

SAĞLIK Bakanı Recep Akdağ, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın domuz gribi aşısıyla ilgili yaptığı açıklamaların halkın kafasının karışmasında etkisi olmadığını söyleyip bunun siyasi amaca yönelik olduğunu iddia etti.
Bakan Akdağ, Avrupa Antibiyotik Farkındalık Günü nedeniyle yaptığı basın toplantısında, domuz gribiyle ilgili soruları da yanıtladı. Akdağ, velilerin çocuklarının aşı olması konusunda tereddütlü yaklaşımları, toplumda oluşan kafa karışıklığını nasıl giderecekleri yönündeki bir soruya, şu yanıtı verdi:
“Kafa karışıklığı sadece Türkiye’de değil, birçok ülkede var. İnternetin de etkin rolü olduğunu düşünüyorum. Dedikodular hızla yayılıyor. Vatandaşlarımıza gerçekleri anlatmaya devam ediyoruz. Aşı güvenli bir aşıdır. Her aşı gibi, her ilaç gibi onun da yan etkileri var. 300 bin aşı yapıldı. Önemli bir yan etki görülmedi. Ölü sayısı 80’e yaklaştı. Herkes kendi bilir. Zorla aşılamayacağız.”
Akdağ, aşı ile ilgili Başbakan Erdoğan’ın kafa karıştırıp karıştırmadığı yönündeki soruya ise, “Hayır. Bunun konuşulması siyasi amaçlara yöneliktir. Sayın Başbakan, risk grubunda olmadığını, hükümetin bu aşıyı vatandaşa sunduğunu, kimsenin de mecbur olmadığını söyledi” yanıtını verdi. (ANKARA)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Antibiyotikler domuz gribine iyi gelmiyor

SONRAKİ HABER

Gülistan Doku’nun ablası: Soruşturmaya dair kafamızda pek çok soru var

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa