13 Mart 2011 13:45

Tepecik halkı kazandı

Mamak Tepecik Mahallesi halkı verdikleri mücadele sonucu mahallelerindeki baz istasyonunu kaldırttı.Tepecik Mahallesi halkı, mahallelerinde baz istasyonunu kuran GSM şirketine karşı yaklaşık bir buçuk yıldır verdikleri mücadeleyi kazandı. Mahalle halkı, bu süre zarfında halktan imza topladıklarını, hazırladıkları dilekçelerle sırasıyla İl

Tepecik halkı kazandı

Paylaş
İbrahim Kale

Tepecik Mahallesi halkı, mahallelerinde baz istasyonunu kuran GSM şirketine karşı yaklaşık bir buçuk yıldır verdikleri mücadeleyi kazandı. Mahalle halkı, bu süre zarfında halktan imza topladıklarını, hazırladıkları dilekçelerle sırasıyla İl Sağlık Müdürlüğü, Belediye, Valilik ve Kaymakamlığa baş vurduklarını belirttiler. Başvurdukları yerlerden yardım alamayan mahalleli, son çare olarak hukuki yollara baş vurduklarını ve yaklaşık on dört ay süren hukuki süreç sonunda baz istasyonuna karşı verdikleri mücadeleyi kazandıklarını ifade ettiler. Baz istasyonu kurulduktan sonra çeşitli sağlık sorunları yaşadığını söyleyen Cemal Köymen, mahallerindeki okulun etrafında iki baz istasyonu daha olduğunu, bunların da kaldırılması için tüm mahalleliler olarak  mücadele edeceklerini söyledi. Nail Çakır ise mücadelelerinin 1 Mart’ta başladığını ve bu süreç içerisinde İl Sağlık Müdürlüğü, Belediyeye, Valilik ve Kaymakamlığa baş vurdukları halde buralardan yardım alamadıklarını belirtti. Çakır, ayrıca mücadeleleri sürecinde kendilerini yalnız bırakmayan gazetemize ve Hayat Televizyonu’na teşekkür etti.

‘ŞİMDİ DAHA HUZURLUYUM’

Baz istasyonunun kurulmasından sonra strese girdiğini ifade eden Aynur Köymen de artık huzurlu uyku uyuyabileceğini belirtti. Sadık Pelit ise bahçesindeki ağaçların kuruduğunu çeşitli hastalıklar geçirdiğini söyleyen Pelit, mücadele eden bütün mahalleliye teşekkür etti. Emek Partisi Mamak ilçe yöneticisi Erol Akkuş da parti olarak Tepecik Mahallesi halkına sürekli destek olduklarını mahallede bulunan baz istasyonu içinde çalışma başlatacaklarını bundan sonra da Tepecik halkı ile dayanışma içinde olacaklarını söyledi. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Tarım desteklenmiyor ithalat rekorlar kırıyor

SONRAKİ HABER

Seramik fabrikasında ücretlerini alamayan işçiler eylem yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa