22 Aralık 2009 00:00

Deli raporu al!

İZMİR’de dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla tutuklanan ve polis muhbiri olduğu ortaya çıkan İrfan Erbarıştıran ile ilişkileri ortaya çıkan emniyet genel müdür..

Paylaş

İZMİR’de dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla tutuklanan ve polis muhbiri olduğu ortaya çıkan İrfan Erbarıştıran ile ilişkileri ortaya çıkan emniyet genel müdür yardımcıları Mustafa Gülcü ve Celal Uzunkaya’ya ilişkin şok iddialar ortaya atıldı. Çete lideri Erbarıştıran, iki polis şefinin nüfuzunu kullanarak polisevlerinde kalmış, yurtdışına giriş çıkışlarında da sınır kapılarında görevli polisler aranarak hakkında ‘kolaylık sağlamaları’ istenmiş; çete liderine, “Yakalanırsan deli numarası yap” diye taktik verilmiş.
Geçen hafta, Gülcü ve Uzunkaya’nın ‘nitelikli dolandırıcılık’ soruşturmasıyla ilgili İzmir’de özel yetkili savcıya 12 saat ifade vermesi emniyeti sarsmıştı. Polis şefleri, “MOSSAD’ız, istihbaratçıyız” diyerek iş adamlarını dolandıran çetenin lideri Erbarıştıran’ın ‘polis muhbiri’ olduğunu söylemeleriyle soruşturmada hedef haline gelmişlerdi.
İddialara göre Uzunkaya, Erbarıştıran’ın gözaltına alınması halinde nasıl bir taktik izlemesi gerektiğini anlattı. Ancak Uzunkaya’nın “Deli numarası yap, rapor al”, “Başka üst düzey emniyet yöneticilerinin ismini ver” gibi taktikleri işe yaramadı. (İZMİR)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

EMNİYET MÜDÜR YARDIMCISI TUTUKLANDI

SONRAKİ HABER

Yüksek Hızlı Tren biletlerine yüzde 300 zam yapıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa