31 Aralık 2009 00:00

Çatlı’ya kimliği devlet verdi

SUSURLUK kazasında ölen Abdullah Çatlı’nın kimliğini kullandığı Mehmet Özbay kimliğinin devlet tarafından Çatlı’ya verildiğini iddia etti.

Paylaş

SUSURLUK kazasında ölen Abdullah Çatlı’nın kimliğini kullandığı Mehmet Özbay kimliğinin devlet tarafından Çatlı’ya verildiğini iddia etti.
1 Kasım 1996’da yaşanan Susurluk kazasıya birlikte anılmaya başlanan Abdullah Çatlı’nın kimliğini kullandığı Mehmet Özbay çarpıcı açıklamalara da bulundu. Hürriyet Gazetesinin Londra Temsilcisi Faruk Zabcı’ya konuşan Özbay, Çatlı ile ilk kez 1990 yılında tanıştığını söyledi.
Özbay, Laleli’deki Ramada Oteli’nde bir grup ülkücü ile yemek yerken Çatlı ile tanıştığını belirtip, “O zamana kadar ben Abdullah Çatlı’yı hiç bilmiyordum” dedi.
POLİSLERLE GELİRDİ
Özbay “Çatlı genelde yalnız gelirdi, ama resmi polislerle de geldiği olurdu. Korumalarıyla, zaman zaman sivil polislerle gelirdi. Üzerinde her zaman açıkta Uzi marka silahı vardı. Bu işlere karıştığını vücut dilinden anladım Beyaz minibüsle 7-8 polisle geldiği de oldu, 5-6 polisle geldiği de oldu” diyerek Çatlı’nın devlet ilişkilerine ilişkin ipuçları verdi.
TEMİZ KİMLİK LAZIM!
Kendisine ait kimliğin Çatlı’nın üzerinden çıkmasıyla ilgili de çarpıcı bir iddiada bulunan Özbay, kimliğin devlet tarafından Çatlı’ya verildiğini söyledi. Özbay, “Kendisi bir gün sıkıla sıkıla ‘rahat dolaşabilmem için çok temiz bir kimliğe ihtiyacım var. Devletin senin kimliğini bana vermesinde sakınca var mı?’ diye sordu.
Ben de ‘Devlet böyle uygun görüyorsa, hay hay kullanabilirsin’ dedim. (HABER MERKEZİ)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yargıtay’dan sürpriz Ertosun kararı!

SONRAKİ HABER

Kırıkkale'de 3 Afgan mülteci, karbonmonoksit gazından zehirlendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...