16 Ocak 2010 00:00

Taraf patronundan yeni şirket

TARAF gazetesinin sahibi sağlık sektörüne el attı. Altı ay önce krizin ortasında 3 milyon TL sermayeli şirket kuran Başar Arslan, şimdi de sağlık alanında yeni bir firma kurdu.

Paylaş

TARAF gazetesinin sahibi sağlık sektörüne el attı. Altı ay önce krizin ortasında 3 milyon TL sermayeli şirket kuran Başar Arslan, şimdi de sağlık alanında yeni bir firma kurdu.
Gerçek Gündem sitesinin haberine göre, Taraf gazetesinin sahibi Başar Arslan altı ayda ikinci yeni şirketini kurdu. Ekonomik sıkıntılar içinde olduğu belirtilen ve çalışanlarına maaş ödemekte zorlanan Taraf Gazetesi’nin, kardeşi Savaş Arslan ve Recep Kurt’la birlikte sahibi görünen Başar Arslan şimdi de sağlık alanında bir girişime imza attı. Arslan’ın yeni firmasının adı Genetik Teknolojileri Tanı ve Tedavi Anonim Şirketi.
Şirket ortakları arasında bulunan Savaş Arslan’ın yanı sıra Lütfiye Mesci de firmada üst düzey yönetici pozisyonda. Firmanın iş konusu ise ticaret sicilde, “Genetik hastalıklarla ile ilgili laboratuvar testlerini ve araştırmalarını yapabilir ve yaptırabilir ve ana sözleşmesinde yazılı olan diğer işler” şeklinde belirtiliyor. Öte yandan Başar Arslan’ın 3 Milyon TL sermayeli şirketi Mürekkep Matbaacılık’ta ise unvan ve meşgale değişikliğine gittiği görülürken firmanın faaliyet alanı, “Basılı, işitsel ve görsel yayın ile internet ortamında yapılan yayıncılık, hizmet ve ticareti yapmak. Televizyon ve radyo kanalları işletmek. Yurt içinde ve yurt dışında her türlü haber ajanslığı yapmak ve 11.1.2010 tarihinde tescil edilen tadil tasarısında yazılı olan diğer işler” şeklinde ifade ediliyor.
(MEDYA SERVİSİ)
ÖNCEKİ HABER

KARABORSA HAYAT TV 22.00

SONRAKİ HABER

Barışa renk kat: Elazığ'da mahalleli duvarlara barışı çizdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa